Rozhovory z mesta 27. december 2017

J.E. Veľvyslanec Vietnamskej republiky Doung Trong Minh: Opäť sa mi potvrdilo, že Slováci sú veľmi dobrosrdeční a priateľskí


-Vážený pán Veľvyslanec, ste relatívne novým Veľvyslancom svojej krajiny a už ste zaujali svojou schopnosťou komunikovať plynulo po slovensky, čo Vaši predchodcovia neovládali.

Kde ste sa naučili tak bravúrne našu reč?

Viete, slovenský jazyk je veľmi ťažký jazyk so siedmimi pádmi, hlavne gramatika je veľmi zložitá. Ja som mal možnosť študovať šesť rokov na Slovensku.

Rok som sa učil slovenčinu v stredisku pre zahraničných študentov v Herľanoch pri Košiciach a päť rokov na ŠVST (teraz je to STÚ) v Bratislave, preto môžem teraz komunikovať plynulo po slovensky.

-Keď ste prišli ako Veľvyslanec do Bratislavy a mal čas sa porozhliadnuť, aké boli Vaše prvé dojmy – našli ste podobnosti a rozdiely oproti Vášmu domovu?

Keď som prišiel ako Veľvyslanec do Bratislavy a mal som čas sa porozhliadnuť, mal som možnosť sa stretnúť a komunikovať so Slovákmi, zvlášť Bratislavčanmi.

Opäť sa mi potvrdilo, že Slováci sú veľmi dobrosrdeční a priateľskí. A so sympatiami sledujem veľké zmeny v Bratislave vo všetkých oblastiach.

Samozrejme, našiel som aj podobnosti našich zemí – rýchly ekonomický rozvoj Slovenska a Vietnamu. Životná úroveň ľudu v oboch krajinách sa rok za rokom lepší.

Na to aké rozdiely sú vo zvykoch a kultúre ľudu oboch krajín, nás spájajú tradične dobré a priateľské vzťahy medzi ľuďmi i našimi vládami.

Teraz, keď pracujem a žijem na Slovensku, cítim sa tu ako doma.

-Našli ste si v našom hlavnom meste už aj svoje obľúbené miesto?

Mojim obľúbeným miestom v Bratislave je pešia zóna v centre mesta, kde môžem so svojou manželkou po pracovnom čase chodiť na prechádzku.

-Ako trávite svoj voľný čas počas pobytu v Bratislave?

Keď mám voľný čas, navštevujem historické pamiatky v Bratislave, aj na Slovensku. V lete hrám golf s priateľmi. To je môj najobľúbenejší šport.

-Čo by ste zaželali v Novom roku 2018 Bratislavčanom a zvlášť čitateľom Bratislavského kuriéra?

Prajem čitateľom Bratislavského Kuriéra, ako aj všetkým Bratislavčanom veľa zdravia, veľa šťastia a veľa úspechov v Novom roku 2018.

Rozhovor viedol Gustáv Murín

0 komentárov
Pridajte komentár

Anketa

[Nová anketa]

100%


Na začiatok stránky hore
Newsletter