Rozhovory z mesta 5. október 2018

Aj jeseň je vhodná na návštevu ZOO. Tento rok sa v nej narodilo množstvo mláďat


Leto je už síce za nami, no pobyt na čerstvom vzduchu sa určite oplatí aj v tomto jesennom čase. Ak popritom chcete „vyvenčiť“ aj svoje ratolesti, určite zamierte do bratislavskej ZOO.

O tom, čo čaká návštevníkov počas jesene v ZOO nám porozprávala vedúca Oddelenia vzdelávania a marketingu Ing. Alexandra Podgórska.

-Čo láka návštevníkov do ZOO počas jesene? Je návšteva ZOO iná v tomto období oproti ostatným?

Naša zoologická záhrada tým, že sa nachádza vo veľmi príjemnom lesnom prostredí, mení počas roka niekoľko svojich „tvárí“. A práve v jeseni patrí medzi najkrajšie.

Vzduch je svieži, nie je tak teplo a dusno ako počas leta, slniečko ešte stále príjemne hreje, stromy už začínajú mať nádych jesenných odtieňov a zvieratá sú počas dňa oveľa čulejšie ako v horúčavách.

Atmosféra je veľmi pokojná a príjemná a na mnohých miestach si návštevník môže len tak sadnúť a rozjímať.

-Na čo všetko sa môžu návštevníci pri prechádzke po ZOO tešiť?

Samozrejme na zvieratká. Tento rok sa nám narodilo množstvo mláďat. Najznámejšou z nich je asi naša leopardia slečna Eliya, ktorá sa narodila 13. júla a po dlhšej dobe je prvým prírastkom nášho chovného páru leopardov cejlónskych.

Návštevníci nájdu mláďatká aj u kopytníkov ako sú kriticky ohrozené adaxy núbijské a diviaky visajanské, zebry Chapmanove, oryxy arabské, ťavy dvojhrbé, kulany turkménske, či lamy krotké. Dokonca z vakov začali vykúkať už aj mláďatká kengúr červených, ktorým sa veľmi tešíme.

Okrem zvieratiek sa návštevníci môžu tešiť na niekoľko nových prvkov, ktoré pribudli v ZOO. Nad vonkajším výbehom šimpanzov učenlivých sa rozprestiera nová oceľová sieť a tak môžu vidieť tieto inteligentné stvorenia behať doslova po celom výbehu.

Nad výbehom zubrov európskych pribudla nová vyhliadka a od minulého roku sa novému rozľahlému výbehu v lesnom prostredí tešia aj vlky eurázijské.

V budove exotária sa upravila expozícia leňocha dvojprstého, ktorý sa teraz pohybuje nad hlavami návštevníkov.

Do konca októbra je v prevádzke veľmi obľúbená destinácia detí – DinoPark. A musím upozorniť našich návštevníkov, že od 1. októbra sa zmenili návštevnícke hodiny a aj vstupné, ktoré prechádza na tzv. „zimný cenník“.

Pre zabezpečenie vyššieho komfortu, môžu návštevníci využiť kúpu vstupenky do ZOO online prostredníctvom našej webovej stránky.

Následne s takto zakúpeným lístkom nemusia čakať pri pokladni a rovno idú k turniketu. Takúto možnosť ponúkame ako jediná ZOO na Slovensku.

-Aké akcie sa budú najbližšie konať v ZOO?

V nedeľu 7. októbra sa uskutoční v areáli ZOO Svetový deň zvierat. Aj tento rok je pre deti pripravený bohatý program. Na detičky sa teší šašo, bruchovravec so svojou šou a určite sa budú spievať aj pesničky zo známych rozprávok.

Malí aj veľkí sa dozvedia zaujímavé informácie zo života zvieratiek, zahrajú sa hry, vystrihnú a vymaľujú rôzne obrázky.

Detičky sa budú môcť odviesť na vláčiku, koníkoch, zaskákať na trampolíne a počas posledného komentovaného kŕmenia v tejto sezóne nakŕmiť niektoré z našich zverencov.

Špeciálnou atrakciou tohto dňa bude možnosť vybicyklovať si cukrovú vatu na špeciálnom bicykli.

(bk)

Foto: ZOO Bratislava

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter