Akcie a podujatia 18. október 2018

VÍNO: Po bratislavských vínnych pivniciach sa pôjde 26. a 27. októbra


Zámerom nového podujatia pod názvom „Po bratislavských vínnych pivniciach“, je prezentovať vinohradníctvo a vinárov Bratislavy.

Po dlhých rokoch konečne vznikol samostatný zážitkový projekt na podporu bratislavského vinárstva a vinohradníctva.

Podujatie organizuje Občianske združenie Slovenské vínne cesty a podporuje ho najmä Bratislavský samosprávny kraj, jednotlivé mestské časti, ako i zástupcovia samotných aktérov, ktorí na príprave tohto projektu participovali.

Organizátor podujatia uvádza, že ide o prvý ročník.

Unikátnosť projektu spočíva predovšetkým v tom, že ako jediný svojho druhu reprezentuje súčinnosť tretieho sektora, ako organizátora so samosprávou, reprezentovanou BSK, hlavným mestom SR a mestskými časťami, kde sa do dnešných čias dorába víno.

Organizátori a podporovatelia podujatia, chrbtom vinári

Nechýba ani podnikateľské prostredie zastúpené bratislavskými vinohradníkmi a miestnymi gastro prevádzkami.

Návštevníci budú mať počas týchto dvoch dní jedinečnú príležitosť degustovať vynikajúce prešporské vína od 27 vinárov a vinohradníkov a navštíviť ich aj na miestach, kam by sa inak nedostali.

Počas potuliek po pivniciach, jemožné sa stretnúť aj s autorom publikácie o vinohradníctve „Víno v prameňoch“, Štefanom Hrivňákom.

Pre milovníkov histórie je v Obecnej pivnici v Rači pripravená aj autogramiáda jeho knihy.

Podujatie je podporené aj zaujímavým sprievodným programom.

V porovnaní s inými vinárskymi podujatiami je pre účastníkov zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava Shuttle busmi, ktorá bude po celú dobu premávať na trase podujatia z Devína cez Nové Mesto, Raču až do Vajnôr.

Lístky na toto podujatie sa dajú zakúpiť priamo prostredníctvom ticketportalu, alebo u vybraných predajcov, ktorí sú uvedení na web stránke www.slovakiawinetour.sk.

Cieľom podujatia je oživiť staré vinohradnícke tradície Bratislavy v tých mestských častiach Bratislavy, kde sa dorába víno, ale najmä a pozvať propagovať túto jedinečnú akciu a podporiť tak najmä samotných vinárov a vinohradníkov a napomáhať ich rozvoju.

Podujatie z dotačného systému finančne podporil BSK a nad podujatím poskytol záštitu aj predseda Juraj Droba a tiež primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Účastníci budú mať jedinečnú príležitosť degustovať vynikajúce prešporské vína na miestach, kam by sa ináč nedostali.

Súčasťou bude aj špeciálna degustácia vína v unikátnych priestoroch historickej pivnice pod Nemeckým kultúrnym domom (NKD) v Rači, kde sa skladuje farské a obecné víno.

Podujatie umožní spoznať atmosféru starých i novších vínnych pivničiek a vytvorí priestor pre debaty o tajomstvách výroby vína s našimi vinármi.

Čím je podujatie výnimočné?

Je to prvá akcia, ktorá zastrešuje len čisto bratislavských vinárov a pomôže tak rozvíjať tradíciu bratislavského vinohradníctva.

Akcia dáva dôraz  a upriamuje pozornosť na tie MČ, kde sa ešte pestuje hrozno a dorába víno, čo je dobré, aby si ľudia uvedomili, že sa vinohrady nemajú ničiť a predávať, pretože sú súčasťou našej národnej kultúry.

Bratislava má mnoho tvárí, je to multikulturálne mesto, kde sa darí umeniu, má vynikajúcu medzinárodnú kuchyňu a krásne pamiatky, ktoré stojí za to navštíviť a tiež vynikajúce víno a úžasnú príležitosť ho ochutnať práve tam kde sa vyrobilo.

Prečo by ju ľudia mali navštíviť?

Je to príležitosť stretnúť sa s vinohradníkmi a vinármi, priamo tam, kde sa víno dorába a teda chutí najlepšie.

Môžnosť dozvedieť sa veľa nových a zaujímavých vecí o výrobe vína. Vinári radi pobavia rozprávaním o tom, čo všetko pri tom zažili.

Úžasná možnosť ako preskúmať unikátne pivnice pod NKD, ktoré budú pre túto príležitosť výnimočne otvorené.

Je to zážitkový program, kde možno na vlastné oči vidieť ako sa pestuje hrozno a vyrába víno.

Na posilnenie MHD bude premávať medzi jednotlivými mestskými časťami shutle bus, čo Vám uľahčí prepravu (pre držiteľov pasov bezplatne) https://www.slovakiawinetour.sk/inpage/doprava/

Čo je pripravené pre návštevníkov?

Dobrá náladu a degustácie toho najlepšieho vína čo máme v pivniciach. Degustovať sa môže takmer u 27 vinárov https://www.slovakiawinetour.sk/inpage/nasi-vinari/.

Každá MČ má svoje charakteristické čaro a je pre ňu typická aj iná rozmanitosť ochutnávok. Je pripravené aj niečo na zahryznutie, prípadne je možné navštíviť miestne reštaurácie kde varia vynikajúce špeciality.

Sú pripravené 3 úžasné zážitkové prehliadky starých pivníc a procesu výroby vína https://www.slovakiawinetour.sk/inpage/sprievodne-podujatia/.

Prehliadky expozícii ľudovej kultúry https://www.slovakiawinetour.sk/inpage/zaujimavosti/

Cezpošní návštevníci majú vybavenú zľavu na ubytovanie u jedného z partnerov podujatia, ktorým je **** hotel Barónka https://www.slovakiawinetour.sk/inpage/kam-za-jedlom/

Autogramiáda autora knihy „Víno v prameňoch“  - Štefana Hrivňáka spojenú s predajom suvenírov https://www.slovakiawinetour.sk/inpage/sprievodne-podujatia/

V hodnote pasu je započítaných 40 kupónov na ochutnávky v hodnote 10 € a jeden kupón na kúpu vína v hodnote 5€

Vstupenky je možné si zakúpiť priamo cez ticketportal na: https://www.ticketportal.sk/Event/po_bratislavskych_vinnych_pivniciach

(red)

Obrázky: Organizátor

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter