Akcie a podujatia 3. október 2017

Verejná ukážka Tai Chi bude 13. októbra na Hlavnom námestí


13. októbra 2017 o 15:00 sa na Hlavnom námestí v Bratislave uskutoční verejná ukážka umení Taoistického Tai ChiTM. Ukážka prebehne v rámci osláv 20. výročia Združenia Taoistického Tai Chi v Slovenskej republike a zúčastní sa jej viac ako 200 cvičencov z celého sveta.

V dobe uponáhľaného a čoraz viac prevládajúceho sedavého spôsobu života je výsledkom psychický a fyzický stres a nedostatok fyzickej aktivity.

Tisíce ľudí praktizujúcich umenia Taoistického Tai ChiTM sa na základe osobnej skúsenosti presvedčilo, že 108 pohybov precvičovaných v zostave Tai Chi môže byť efektívnou terapiou pre celú škálu zdravotných

problémov akými napríklad sú nedostatočná kardiovaskulárna cirkulácia, vysoký krvný tlak, artritída, bolesti v krížovej oblasti, dýchacie problémy, tráviace a taktiež nervové problémy.

Združenie Taoistického Tai Chi v Slovenskej republike vyvíja svoju činnosť pod záštitou medzinárodnej charitatívnej organizácie s názvom Inštitút taoizmu Fung Loy Kok (Fung Loy Kok Institute of Taoism).

Je to dobrovoľnícka organizácia s pobočkami v 26 krajinách, ktorá spája ľudí rôznych jazykov a kultúr

a vytvára celosvetovú komunitu zameranú na propagáciu umení Taoistického Tai ChiTM. Tento efektívny systém kultivácie tela, mysle a ducha syntetizoval zakladateľ organizácie, taoistický majster Moy Lin Shin, ktorý zasvätil svoj život zmierňovaniu utrpenia druhých.

Spôsob výučby a pohyby Tai Chi, ktoré si majster Moy Lin Shin osvojil od svojich rešpektovaných učiteľov

v Číne  a Hongkongu, vylepšil tak, aby viac vyhovovali západnému životnému štýlu a maximalizovali pozitívny vplyv na zdravie.

Umenia Taoistického Tai ChiTM sú jedným z mála cvičení, ktoré sú vhodné takmer pre každého bez ohľadu na vek a kondíciu.

Zahŕňajú v sebe hlboké naťahovanie v celom rozsahu pohybu a nepretržité otáčanie chrbtice.

Precvičujú celé telo vrátane svalových, kostrových a obehových systémov ako aj šliach, kĺbov, spojivového tkaniva a orgánov.

Namiesto napätia a rozvoja tvrdých svalových tkanív tieto umenia rozvíjajú telo, ktoré je uvoľnené a silné na najhlbších úrovniach. Jemné vnútorné pohyby sú vyvážené  v celom tele a majú upokojujúci účinok na myseľ.

Umenia Taoistického Tai ChiTM

sú skutočnou meditáciou  v pohybe.

Hodnoty, ktoré sú v srdci organizácie, reflektujú taoistickú tradíciu súcitu a služby druhým. Všetci inštruktori sú dobrovoľníci a vedú výučbu bez nároku na odmenu. Združenie vyzýva a povzbudzuje svojich členov,

aby sa ako dobrovoľníci podieľali na prevádzke organizácie.

Na všetkých skupinách spoločne cvičia ľudia rôzneho veku, z rôzneho prostredia a rôznych spoločenských vrstiev. Pre svoju účasť majú rôzne dôvody a motivácie od jednoduchej radosti z cvičenia cez záujem

o zdravotný prospech, dobrý pocit z priateľskej a podporujúcej komunity po hľadanie duchovnej cesty, ktorej korene siahajú až do staroveku. Bez ohľadu na to, čo si vybrali, všetci sú vítaní.

(red)

Foto:

Združenie Taoistického Tai Chi v Slovenskej republike

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter