Akcie a podujatia 7. február 2018

„Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy“ s Lukášom Latinákom 17. februára


Múzeum mesta Bratislavy pozýva na stretnutie s Lukášom Latinákom v rámci projektu „Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy“.

Podujatie bude 17. februára 2018 o 14:30 vo Faustovej sieni v Starej radnici. Lukáš Latinák sa teší na stretnutie s milovníkmi histórie a všetkými, ktorým história nášho mesta nie je ľahostajná.

Sám hovorí, že jeho prvé umelecké sklony sa prejavili v oblasti sklárstva. Zaujal ho preto výtvarný umelec Arthur Fleischmann (1896-1990).

Pre návštevníkov je pripravená téma: Múzeum Arthura Fleischmanna. Nachádza sa v bývalom dome rodiny na Bielej 6.

Umelec sa však narodil v dome, ktorý sa nachádzal na terajšom námestí SNP. Vyrastal v Bratislave, navštevoval Evanjelické lýceum.

Prísľubom podujatia je príjemná atmosféra a názory na múzeum z pohľadu umelca, ale zároveň aj historičky umenia, Zuzany Francovej, ktorá je autorkou expozície.

Vybraných zbierkových predmetov sa bude dať dotknúť, avšak len v bielych rukavičkách. Hlavným prínosom je dozvedieť sa príbeh významného výtvarníka a múzea, ktoré vzniklo v roku 2002.

Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy – 10 múzeí – 10 umelcov – 10 stretnutí Faustova sieň (vždy), Stará radnica, 14:30, autorka projektu Beáta Husová.

Oslavami žijeme celý rok a chceme to povedať aj prostredníctvom spolupráce s významnými umelcami.

Prijali pozvanie MMB a stali sa vyslancami desiatich múzeí. Programový cyklus Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy je zárukou populárneho priblíženia a spoznania našich významných expozícii.

Návštevníci sa stretnú s konkrétnym umelcom, ale zároveň aj s múzejníkmi. Spolu predstavia každé múzeum.

(mmb, red)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter