Akcie a podujatia 21. jún 2017

V sobotu o 11:45 sa na Hlavnom námestí oficiálne začne prvý Urban Art Festival


Urban Art Festival už túto sobotu, teda 24. júna, prinesie do hlavného mesta 40 umeleckých vystúpení dovedna na 16 pódiách.

Tie budú umiestnené priamo pri dvanástich bratislavských atraktivitách, o ktorých sa návštevníci dozvedia viac priamo z pódia, pretože aj prednáška o blízkych pamätihodnostiach bude súčasťou programu.

Okrem umeleckého a edukačného, bude mať Urban Art Festival aj charitatívny rozmer. Pri 14 pódiách budú aj stánky neziskových organizácií, ktorým môžu návštevníci prispieť.

Pokiaľ prispejú siedmim z nich a zozbierajú teda 7 pečiatok, tak sú pre návštevníkov vstupenkou na VIP Afterparty v KC Dunaj. Tam sa o zábavu postarajú slovenskí Standupisti a DJ Hajtkovič.

Každé pódium, a teda každá zóna, bude mať vlastný hudobný štýl.

Na Hlavnom námestí bude znieť folklór, Námestím slobody Hip-Hop, na Magio pláži sa predstavia najlepší slovenskí DJi, o kúsok ďalej, teda v Sade Janka Kráľa bude znieť pop, Námestím SNP bude od 18:00 znieť rocková hudba, Rudnayovým námestím jazz, funky bude mať stanovište na Rybnom námestí, alternatíva na Kamennom námestí a Námestie Eugena Suchoňa bude patriť Viva Musica! festivalu a ich podujatiu Viva Ulica!

Pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava sa predstaví Biele divadlo, Cirkevné konzervatórium v Bratislave a Elledanse. Koncertné vystúpenia nie sú v rovnakom čase, návštevníci teda majú možnosť prechádzať medzi jednotlivými miestami a vychutnať si všetko, čo Urban Art Festival ponúka.

Súčasťou Urban Art Festivalu sú aj tri diskusie v Letnej čitárni U červeného raka. Hostia budú diskutovať o Okrášľovaní Bratislavy, o tom Ako sa kraj podieľa na rozvoji metropoly a o Urbánnom rozvoji Bratislavy.

Na staromestských Hradbách bude pre návštevníkov Vínna ulička, kde sa predstaví šestica malokarpatských vinárov, vinári budú aj na Festivale Frankovky modrej na Hlavnom námestí, na Židovskej ulici bude Handmade zóna, Bratislavský dobový piknik so swingovým popoludním bude obývať Medickú záhradu, kelti dobyjú Hrad Devín a pred Starou tržnicou si môže každý pochutnať na tom najlepšom zo Street Foodu.

Jedlo bude aj na Gurmán feste v Sade Janka Kráľa.

Organizátormi Urban Art Festivalu sú Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Spoluorganizátormi sú Bratislavský samosprávny kraj, Hlavné mesto SR – Bratislava, Bratislava – Staré Mesto, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislavský okrášľovací spolok a OOCR Malé Karpaty.

(red, bsk)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter