Akcie a podujatia 2. september 2017

V nedeľu 17. septembra štartuje Metropolitný orchester Bratislava už šiestu operetnú koncertnú sezónu


Hneď otvárací koncert bude prekvapením pre stálych návštevníkov.

Pozývame nielen ich s priateľmi, ale srdečne sú pozvané aj ich ratolesti. Nová opereta Viťa Kubičku s priliehavým názvom

„Láskovinky z manéže“ je totiž určená najmä deťom a ich trpezlivým starým rodičom.

Veselý príbeh plný humoru a lásky z cirkusu v javiskovej podobe a v kostýmoch vám prinesú skvelí sólisti Marianna Gelenekyová, Andrea Hulecová, Robert Smiščík a Roman Krško.

Hudobného naštudovania a dirigentskej taktovky sa ujal Adrián Kokoš, ktorý so sebou priniesol aj spolupracujúci dievčenský zbor. Režijnú taktovku má Michal Babiak. Neváhajte a príďte sa zabaviť aj so svojimi ratolesťami.

 Čo čaká návštevníkov na ďalších koncertoch? Budú to niektoré kompletné operety ale i koncertné výbery z najkrajšieho, čo nám tento žáner priniesol.

Vypočujete si operetu neprávom zabúdaného a obchádzaného slovenského skladateľa Jána Móryho „La Valliére“ ale i „Cirkusovú princeznú“ Emmericha Kálmána.

Tá bude v špičkovom medzinárodnom obsadení a náš prvý operetný orchester s ňou pripravuje turné do Švajčiarska.

Nezabudneme ani na nadchádzajúce Vianoce s koncertom na želanie, bálovú sezónu, na našu mládež, májovú lásku a iné obľúbené témy.

Nová sezóna prináša aj niektoré zmeny v systéme vstupeniek. Zavádzame dlho očakávané abonentky i špeciálne lístky pre študentov umeleckých škôl.

Viac sa dozviete z oznamov priamo v divadle – na koncertoch i v pokladnici.

 Ako predchádzajúce, aj táto sezóna sa koná v spolupráci s BKIS pod záštitou primátora Bratislavy pána Iva Nesrovnala.

Partnerom jednotlivých koncertov bude medzi inými najmä Bratislavský kultúrny spolok.

 Na záver to najdôležitejšie. Všetky koncerty môžete navštíviť spravidla v tretiu nedeľu mesiaca o 17:00 v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava. Ten prvý už 17.9.2017. Ste srdečne pozvaní.

(mob,red, foto: MOB)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter