Akcie a podujatia 27. december 2017

V hale Mladosť veľký turnaj futbalových internacionálov


Pre Bratislavčanov, hlavne futbalových priaznivcov máme dobrý tip ako stráviť vydarené popoludnie.

V športovej hale Mladosť sa totiž uskutoční vo štvrtok 28. decembra od 13.00 h III. ročník medzinárodného turnaja internacionálov Kmeťo band gold za účasti tímov ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava, FK Bohemians Praha a bratislavského mužstva výberu osobností Kmeťo band gold.

,,Aj napriek veľkej vyťaženosti futbal milujem, veď som ho aj hrával.

Aj z tohto dôvodu organizujem tento turnaj hlavne preto, aby sme sa stretli ako kamaráti, aby sme si pripomenuli internacionálov, ktorí reprezentovali náš štát. Spájame bývalých futbalistov s ďalšími športovými osobnosťami, umelcami, hercami a spevákmi.

Ak som to dobre spočítal, tých cien by malo byť osem, takže každý si príde na svoje. Každý si nájde svoju parketu," povedal na tlačovej konferencii v priestoroch Olympic casina v hoteli Radison Blue Carlton organizátor turnaja Igor Kmeťo st.

Vo všetkých štyroch mužstvách sa predstavia zaujímavé osobnosti. V tíme pražského Bohemiansu nastúpia okrem iných nedávny 70-ročný jubilant Karol Dobiáš a Antonín Panenka spolu s ich synmi, ďalej aj Peter Zelenský. Mužstvo Spartaka Trnava povedú Vladimír Ekhardt a Stanislav Jarábek.

,,Nemôžem prezradiť všetky mená, aby sme mali proti súperom aj nejaké prekvapenia, ale v našom tíme budú hrať aj Michal Gašparík, Peter Čmilanský, z mladších Miroslav Karhan, Igor Bališ.

Našim cieľom je turnaj vyhrať," vraví Ekhardt.

ŠK Slovan Bratislava hráva pod hlavičkou Old Boys ŠK Slovan Bratislava. ,,Máme veľkú výhodu, že môžeme vyberať hráčov až z 54-členného zoznamu, museli sme aj žrebovať, aby si zahrali viacerí.

V 15-člennom tíme sú aj Vladimír Kinier, Miroslav Chvíla, Jaroslav Černil, Vladimír Kinder, Milan Strelec," prezradil kapitán Michal Sokol. Dream tím mužstva osobností Kmeťo band gold povedie kapitán Vladimír Németh.

,,Okrem iných za nás nastúpia herec Štefan Kožka, tanečník, herec a akrobat Martin Hindy, majster sveta v thaiboxe Vladimír „Dracula“ Moravčík, profesionálny boxer Toni Kid Kovács, double kaskadér Brucea Willisa Mako Hindy, ktorý s týmto hercom hral vo filme Smrtonosná pasca 5, speváci Pavol Drapák, Denis La cho, aj televízny športový moderátor Peter Varinský."

Hrať sa bude 2x15 min systémom každý s každým, na ihrisku sa predstavia brankár a štyria hráči v poli, hlavným rozhodcom bude bývalý ligový a aj medzinárodný rozhodca Dušan Krchňák.

Vstup na podujatie je voľný, kapacita hľadiska je dostatočná pre všetkých pamätníkov veľkých derby medzi Slovanom a Trnavou.

,,Nebude to len obyčajný turnaj.

Každé mužstvo dostane od organizátorov spomienkovú pozornosť, vrátane pohára pre víťazov, ocenení budú najlepší hráč, najkrajší hráč, najstarší hráč, cien je asi sedemdesiat," doplnil informácie Igor Kmeťo st.

Turnaj v prestávkach spestrí aj zaujímavý kultúrny program.

(mv)

Foto: www.skslovan.com

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter