Akcie a podujatia 11. apríl 2022

Tyršovo nábrežie bude po dvoch rokoch opäť hostiť majáles


Tyršovo nábrežie na petržalskom brehu Dunaja bude po dvoch rokoch opäť hostiť mestský festival Bratislavský majáles. Na sociálnej sieti to potvrdili jeho organizátori s tým, že 13. ročník podujatia bude 6. a 7. mája.

"Festival sa uskutoční prvýkrát od mája 2019, keďže konanie jeho ďalších ročníkov prekazila celosvetová pandémia nového koronavírusu," spresnili organizátori.
Pre obmedzené finančné možnosti, ako aj krátky čas na prípravu bude tohtoročný majáles dvojdňový a s prevažne hudobným programom. Chýbať však nebude gastrozóna. "Vďaka podpore zo strany samosprávy a organizácií hlavného mesta sa podarilo zachovať voľný vstup na festival," spresnili zástupcovia podujatia.

Na majálese vystúpi desiatka slovenských kapiel a interpretov. Organizátori chystajú aj hudobné predstavenie, v ktorom stovka slovenských a českých muzikantov spolu s obyvateľmi Bratislavy a návštevníkmi festivalu vyjadria svoj postoj k vojne na Ukrajine.
Bratislavský majáles je mestský open air festival, ktorý od roku 2008 tradične otváral sezónu bratislavských kultúrno-spoločenských podujatí

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter