Akcie a podujatia 7. september 2020

Staré Mesto ruší viaceré plánované podujatia


Bratislavské Staré Mesto ruší pre aktuálnu epidemiologickú situáciu súvisiacu s novým koronavírusom viaceré podujatia, ktoré sa mali konať v najbližších dňoch. Ukončilo tiež prevádzku Propelleru na Rázusovom nábreží. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

"Nechceme hazardovať so zdravím ohrozených skupín obyvateľov, Vzhľadom na vysoký nárast pozitívne testovaných na nový koronavírus v Bratislavskom kraji, a najmä v Starom Meste, sme sa rozhodli zrušiť viaceré podujatia," vysvetľuje samospráva.

Staromestské hry seniorov tento roko nebudú

Mestská časť preto ruší Staromestské hry seniorov, ktoré sa mali pôvodne konať v pondelok (7. 9.), ale taktiež pravidelné stretnutia starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej s obyvateľmi, ktoré sa konajú pravidelne v Propelleri. "Staromestské hry sú zrušené bez náhrady, tento rok sa už neuskutočnia," podotýka mestská časť.

Ministerstvo zdravotníctva SR koncom týždňa zverejnilo, že okres Bratislava I je už v červenej fáze epidémie. Rovnakú farbu má aj má aj mestský COVID-19 semafor, hlavné mesto sa totiž rozhodlo riadiť farbou, ktorú mu určí štátny semafor. Pokiaľ budú na štátnom semafore mestské časti vyznačené rôznymi farbami, mesto Bratislava bude používať farebné označenie priradené obvodu s najhoršou epidemiologickou situáciou.

TASR, foto: Facebook- Staré Mesto

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter