Akcie a podujatia 17. september 2018

Slávny Chorvát Goran Karan s hosťami opäť v Ružinove


Famózny tenor z Jadranu, Goran Karan, sa po roku opäť predstaví na Slovensku. Jedna z najväčších hudobných hviezd Chorvátska so svojím zamatovým hlasom a akustickou kapelou Vagabundo zaspieva naživo už tretí krát v Ružinove.

Hosťami tohto výnimočného  večera, po prvý krát, budú operný spevák Miroslav Dvorský, ktorý patrí k medzinárodnej speváckej elite a spieval na všetkých popredných európskych a svetových scénach ako napr. v Mníchove, Stuttgarte, Lipsku, Ríme, Tokyu, Toronte, Prahe či vo Viedni.

Duety plné lásky si Goran Karan zaspieva s Ivanou Regešovou, skvelou slovenskou speváčkou, známou aj zo šou Let's Dance.

Koncert sa bude konať v piatok, 28. septembra 2018 o 19.00 h v Dome kultúry Ružinov. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal. Koncert pripravili Cultus Ružinov a Mestská časť Bratislava-Ružinov.

Goran Karan

Tvorba Gorana Karana vychádza z Dalmátskej ľudovej hudobnej tradície. Slávny Chorvát reprezentoval svoju krajinu v speváckej súťaži Eurovízia, kde získal deviate miesto s piesňou „Ostani“.

V roku 2005 bol jedným z porotcov súťaže Hrvatski idol, Chorvátskej verzie Superstar. Karanova pieseň Ružo moja bila vyhrala v roku 2005 na Hudobnom festivale v Splite, ako aj v roku 2005 na festivale Sunčane skale v Herceg Novi.

Miroslav Dvorský

K jeho profilovým postavám patrí Rodolfo v Pucciniho Bohéme, Alfredo vo Verdiho Traviate, Princ v Dvořákovej Rusalke, Jeník v Smetanovej Predanej neveste, Lenskij v Čajkovského Eugenovi Oneginovi či Faust v Gounodovej opere Faust a Margaréta.

Je vítaným hosťom operných scén tiež ako Gabriel von Eisenstein v Straussovom Netopierovi, Cavaradossi v Pucciniho opere Tosca, Jeník v Smetanovej Predanej neveste, Laca Klemeň v Janáčkovej Jenufe, aj ako Albert Gregor v Janáčkej Veci Makropulos.

V poslednom období obohatil svoj ​​repertoár o titulnú rolu Lohengrina v rovnomennej Wagnerovej opere, o Hermana v Čajkovského Pikovej dáme a najnovšie o Radamesa vo Verdiho Aide.

(red, múRužinov)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter