Akcie a podujatia 21. december 2018

SILVESTER 2018: Silvestrovská svetelná šou rozžiari Bratislavu


Obyvatelia hlavného mesta môžu aj tento rok privítať Nový rok polnočným ohňostrojom na Dunaji spojeným so svetelnou a hudobnou šou so scenériou dunajského nábrežia.

Ohňostroj bude tradične odpálený z plavidla uprostred Dunaja s hudobnou kulisou na motívy slávneho valčíka Johana Straussa „Na krásnom modrom Dunaji“.

Pred a počas ohňostroja bude paralelne prebiehať svetelno-laserová šou na Námestí Ľudovíta Štúra a Rázusovom nábreží, ktorú bude dopĺňať hudba slovenských a českých klasikov.

Podľa magistrátu, veľkým zážitkom pre návštevníkov bude aj tento rok originálna vizuálno-svetelná show s nadrozmernou svetelnou časomierou na Námestí Ľ. Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné minúty starého roka.

Spolu s unikátnou scenériou dunajského nábrežia tak vystupňuje vizuálny zážitok divákov, kým bude presne o polnoci z lode na Dunaji odpálený tradičný bratislavský silvestrovský ohňostroj.

Bratislava sa tak opäť raz priblíži svetovým metropolám, ktorá svojim obyvateľom, návštevníkom a turistom ponúkne originálnu svetelno-hudobnú show v podobe najaktuálnejších trendov v digitálnom a svetelnom umení.

Bratislavčania a návštevníci mesta sa môžu prísť do centra mesta zabávať už od 22:00 h.

Mestská časť Bratislava Staré Mesto pripravila na Hviezdoslavovom námestí „warm-up party“ v podobe pódia s DJ. Diskotéka na námestí potrvá pod holým nebom až do cca 02:00 hodiny po polnoci.

Program na Silvestra pripravili hlavné mesto SR spolu s mestskou časťou Staré Mesto. O dramaturgiu a réžiu programu sa postaralo o. z. Hlava 98.

(red)

Obrázok - zdroj: HMB

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter