Akcie a podujatia 21. december 2017

Silvester 2017 ponúkne svetelnú šou i diskotéku pod holým nebom + kontrolované vstupy + MHD


Silvestrovské oslavy (31.12.) v Bratislave budú tentoraz v znamení svetelnej šou i diskotéky pod holým nebom.

Chýbať nebude ani polnočný ohňostroj odpálený z lode na Dunaji. Tentoraz však nebude za hudobného sprievodu Straussovho známeho valčíka Na krásnom modrom Dunaji, ale sprevádzať ho bude modernejšia hudba.

Centrálnou zónou osláv bude Námestie Ľudovíta Štúra a Hviezdoslavovo námestie.

Bratislavčania i návštevníci hlavného mesta sa môžu prísť do centra mesta zabávať počas Silvestra od 22.00 h.

Pripravená bude pre nich aj vizuálno-svetelná šou s nadrozmernou svetelnou časomierou na Námestí Ľudovíta Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné minúty tohto roka.

Mestská časť Staré Mesto zas pripravila na Hviezdoslavovom námestí diskotéku pod holým nebom.

 "Sústredili sme sa na využitie nových technológií, aby sme starý rok odprevadili ako sa patrí, nový rok privítali modernejšie a venovali Bratislavčanom jedinečný zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda," povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Verí, že do centra Bratislavy sa s rokom 2017 prídu rozlúčiť a zároveň privítať nový rok 2018 desaťtisíce ľudí.

Presne o polnoci bude z lode na Dunaji odpálený ohňostroj, tentoraz za sprievodu modernej hudby.

"Novinkou je aj to, že ostane počas silvestrovskej noci na Hlavnom námestí vianočný stromček, ktorý bol v minulosti vždy ihneď po vianočných sviatkoch demontovaný, pretože bol prekážkou pre stavbu silvestrovského pódia," podotkol Nesrovnal.

O bezpečnosť a nerušený chod silvestrovskej noci v Bratislave sa budú starať posilnené hliadky mestskej i štátnej polície, taktiež pracovníci strážnej služby a zdravotníci.

Na šiestich kontrolovaných vstupoch na Hviezdoslavovo námestie budú policajti a strážna služba dohliadať na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez sklenených fliaš či ostrých a nebezpečných predmetov.

Hlavné mesto vyzýva, aby sa ľudia na oslavy Silvestra v centre mesta dopravili najmä prostredníctvom MHD, ktorá bude posilnená a premávať bude v špeciálnom režime.

Samospráva zároveň upozorňuje na všeobecne záväzné nariadenie z minulého roka o pyrotechnike, podľa ktorého je prísne zakázané akékoľvek používanie voľne dostupnej pyrotechniky.

Program silvestrovských osláv pripravilo hlavné mesto spolu s mestskou časťou Staré Mesto.

O dramaturgiu a réžiu programu sa postaralo občianske združenie Hlava 98.

(TASR)
Plagát: Hl.m.SR

Na 6 kontrolovaných vstupoch na Hviezdoslavovo námestie budú príslušníci policajných zložiek dávať pozor na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov (napr. sklenené fľaše, ostré a nebezpečné predmety a pod).

Kontrolované vstupy sa budú nachádzať:

1. križovatka ulíc Laurinská ul. – Rybárska brána (pri Čumilovi)

2. križovatka ulíc Mostová ul. – Medená ul.

3. Palackého ul. od Kúpeľnej ulice

4. Jesenského ulica (vedľa SND)

5. Gorkého ul. pri Poštovej banke (za SND)

6. Hviezdoslavovo nám. od Americkej ambasády po roh Strakovej ul.

Súčasne mesto vyzýva všetkých, ktorí sa chystajú oslavovať Silvester v meste, aby v prípade dopravy uprednostňovali MHD pred automobilovou dopravou. Vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré takéto podujatie vyžaduje, sa tak vyhnú nechceným komplikáciám.

Pre automobilovú dopravu bude uzatvorené Vajanského nábrežie a Nám. Ľ. Štúra od 23:00 h a premávka opäť obnovená po 02:30 h. MHD bude posilnená a premávať v špeciálnom režime. Informácie o premávke spojov budú uverejnené na stránke Dopravného podniku Bratislava aj na webovej stránke Bratislavy.

Čistota v meste bude počas silvestrovskej noci zabezpečovaná priebežne. Ihneď po skončení ohňostroja na nábreží Dunaja začnú upratovacie čaty s jeho čistením, aby ho uvoľnili pre dopravu a postupne do rána bolo upratané celé centrum mesta. 

DOPRAVA MHD počas Silvestra 31.12.2017 – 1.1.2018

Vozidlá MHD budú zabezpečovať premávku ako v dňoch pracovného pokoja.

31.12.2017 približne od 19:30 h bude vylúčená premávka električiek na Mostovej a Jesenského ulici a približne od 22:00 h bude vylúčená aj autobusová a električková doprava z Vajanského a Rázusovho nábrežia z dôvodu osláv vítania Nového roka 2018.

Úprava trás liniek MHD od 19:30 po uzavretí Mostovej a Jesenského ulici:

Linky č. 4 a 8. budú presmerované cez Kapucínska ulicu a cez Tunel.

Linka č. 4 smer Dúbravka : Zlaté piesky, Trnavské mýto, Krížna, Špitálska, Námestie SNP, Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. Svobodu, Botanická, Karlova Ves, Dúbravka
Linka č. 8 okružná trasa : RUŽINOV, Záhradnícka, Trnavské mýto, Krížna, Vazovova, Blumentál, Radlinského, Obchodná, Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. Svobodu, MOST SNP, Rázusovo nábr., Vajanského nábr., Šafárikovo nám., Štúrova, Námestie SNP, Obchodná, Radlinského, Blumentál, Vazovova, Krížna, Trnavské mýto, Záhradnícka, RUŽINOV

Úprava trás liniek MHD od 22:00 po uzavretí Vajanského a Rázusovho nábrežia:

Linka č. 4 obojsmerne: cez Námestie SNP, Kapucínsku, tunel
Linka č. 8 skrátená okružná trasa : RUŽINOV, Záhradnícka, Trnavské mýto, Špitálska, Námestie SNP, Obchodná, Blumentál, Vazovova, Krížna, Trnavské mýto, Záhradnícka, RUŽINOV
Linka č. 29 smer Opletalova, VW5: z Pribinovej po trase Landererova, Most Apollo, Einsteinova, Panónska cesta, Most SNP, nástupište linky č. 30 v obratisku Most SNP, Nábrežie arm. gen. Svobodu a ďalej po svojej trase
smer Nové SND: z Nábrežia arm. gen. Svobodu doľava, do obratiska Most SNP na výstupište linky č. 70, výjazd na Nábr. arm. gen. Svobodu cez nástupištia liniek č. 30 a 37 bez zastavenia, ďalej na Most SNP, Einsteinova, Most Apollo, Landererova, Dostojevského rad a od zastávky „Twin City“ po svojej trase
Linka č. 50 smer OD Slimák : AUPARK, Krasovského, vzostupnou rampou na Jantárovú cestu, Bosákova, železničné priecestie Pri Starom háji, Einsteinova, Most Apollo, Landererova, Pribinova a od zastávky „Malá scéna“ po stálej trase
Linka č. 70 v centre mesta premávka po skrátenej trase, vodiči za zastávkou „Twin city“ na Dostojevského rade a priamom prejdení križovatkou Landererova odbočia doľava na ulicu Krupkova, kde majú náhradnú konečnú zastávku „Nové SND“
smer Podunajské Biskupice : vodiči z ulice Krupkova odbočia doprava na Pribinovu ulicu a opäť doprava na Dostojevského rad, kde sa od zastávky „Malá scéna“ napoja na svoju trasu - tu dodržia odchody podľa cestovného poriadku
Linka N33 smer Dlhé diely : z Dostojevského radu, od zastávky „Twin City“ po trase Landererova, Most Apollo, Einsteinova, Panónska cesta, Most SNP, nástupište linky č. 30 v obratisku Most SNP, Nábrežie arm. gen. Svobodu a ďalej po svojej trase
smer Hlavná stanica : z Nábrežia arm. gen. Svobodu doľava, do obratiska Most SNP na výstupište linky č. 70, výjazd na Nábr. arm. gen. Svobodu cez nástupištia liniek č. 30 a 37 bez zastavenia, ďalej na Most SNP, Einsteinova, Most Apollo, Landererova, Dostojevského rad a od zastávky „Twin City“ po svojej trase.

Pridanie nočných električkových liniek MHD počas Silvestra:
Linka č. N5 premávka obojsmernej po štandardnej trase linky č. 5 Dúbravka - tunel - Rača.
Linka č. N8 premávka medzi zastávkami Astronomická (Ružinov) a „Poštová-Martinus“ (Obchodná ulica) po trase linky č. 8. Od uvedenej zastávky už s označením linky N10 cez Námestie SNP, Kamenné námestie, Špitálsku, Krížnu, Trnavské mýto, Vajnorskú do Vozovne Jurajov dvor. 
Linka č. N10 premávka z Vozovne Jurajov dvor v smere do mesta po trase: Vajnorská, Trnavské mýto, Krížna, Špitálska, od zastávky „Kamenné námestie“ už s označením linky N8 v smere Ružinov cez Námestie SNP, Obchodnú, Radlinského, Vazovovu, Krížnu, Trnavské mýto, Záhradnícku, Ružinov.

1.1.2018 ‒ premávka bude ako v dňoch pracovného pokoja. Nebude premávať linka č. 69. Prvé odchody z konečných zastávok z centra mesta približne od 06:30, resp. cca o 07:00 z okrajových častí mesta.

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter