Akcie a podujatia 4. október 2017

Prechádzky s pánom Marquartom pokračujú v Dóme sv. Martina


PRECHÁDZKY S PÁNOM MARQUARTOM

Téma: Dóm sv. Martina

14. 10. 2017, 14:30, SOBOTA

STRETNUTIE:

Pokladňa v STAREJ RADNICI

Múzeum mesta Bratislavy

Kde bolo tam bolo, bolo to v Prešporku v roku 1765.

Žil v tých rokoch jeden pán, ktorý nám vytvoril farebný plán...

Po troch mesiacoch, ktoré sme trávili na dovolenkách a teraz už opäť v škole a práci, sa dočkáme aj otvorenia dverí vynoveného Detského ateliéru Múzeum má budúcnosť.

Ani neviete, ako veľmi sa na všetkých tešíme a pozývame na pokračovanie projektu Prechádzky s pánom Marquartom.

Opakovanie je matka múdrosti a tak opakujeme – základnou myšlienkou podujatia „Prechádzky s pánom Marquartom“ je ukázať a priblížiť bratislavským rodinám objekty okolo ktorých sa možno denne ponáhľajú.

Podľa Marquartovho plánu z roku 1765 hľadáme pamäť dôležitých miest, ktoré sa nám dodnes zachovali. Sledujeme hlavne „stavebný ruch“ a zmeny v Prešporku za vlády Márie Terézie.

Do projektu sme zaradili preto aj Dóm sv. Martina, v ktorom sa konali skoro tristo rokov korunovácie uhorských kráľov sprevádzané slávnosťami.

Na účastníkov prechádzky bude čakať opäť modelovanie v Detskom ateliéri Múzeu má budúcnosť všetkého, čo sme videli, počuli a zažili.

Tvoríme spolu unikátny model, ktorý nám prinesie radosť a zistenia, aké objekty sa dodnes zachovali z Marquartovho plánu.

Už teraz sa tešíme na vernisáž výstavy 13. 12. 2017, kedy tento unikátny model vystavíme v rokokovom priestore červeného salóna v Apponyiho paláci.

(mmb, red) Foto: MMB   

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter