Akcie a podujatia 9. február 2018

Pohár AllStar aj za účasti Ľubomíra Višňovského


Pred blížiacim sa prvým ročníkom AllStar Cupu predstavilo vedenie Pro-Hokeja pohár pre víťaza.

Je celý pozlátený a postriebrený, pol metra vysoký, váži 6 kilogramov.

Večer 17. februára, si ho z bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu odvezie domov najlepší z výberov slovenskej Tipsport ligy, českej Tipsport extraligy, rakúskej nadnárodnej EBEL ligy a nemeckej DEL.

„Najzaujímavejšie na tejto trofeji je, že má veľkú hornú časť, kde sa dá nalievať šampanské.

Tí, ktorí budú s týmto pohárom už čoskoro oslavovať, budú mať dostatok priestoru na to, aby sa z neho mohli napiť. Urobíme samozrejme všetko preto, aby hviezdy našej Tipsport ligy obstáli a krásny pohár sme získali práve my,“ skonštatoval riaditeľ slovenskej najvyššej súťaže Richard Lintner.

Ďalšou zaujímavou novinkou pred jednou z najväčších exhibičných akcií v Európe je aj priama účasť niekdajšieho skvelého obrancu Ľubomíra Višňovského.

Hokejová legenda dostala špeciálnu úlohu. „Zo zahraničia k nám prídu také osobnosti ako napríklad Nedvěd, Bednář, Vůjtek, Welser či Kühnhackl.

Prestáva to byť zábava, všetci chcú vyhrať, a tak musíme na túto skutočnosť opäť reagovať,“ pousmial sa Lintner. Práve Višňovského nasadil do blížiaceho sa boja ako silný slovenský kaliber.

Urobil z neho hráčskeho skauta. „Na starosti mám podrobný monitoring všetkých hokejistov - súperových i tých našich.

Cieľom je získavať dôležité informácie, ktoré nám dopomôžu v najväčšom súboji okolitých hokejových líg, aký tu kedy bol,“ prezradil Ľubomír Višňovský. „V DEL vyčnieva z NHL ostrieľaný Keith Aucoin, v nadnárodnej EBEL lige sa obávam výkonu najlepšieho brankára ligy Carrutha Macmillana a z českých hviezd sa pripravíme najmä na 300 gólového Jarda Bednářa.“

All Star Cup 2018 sa uskutoční s medzinárodnou účasťou výberov Tipsport ligy, českej extraligy, rakúskej EBEL a nemeckej DEL premiérovo 17. februára na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Víťaz si okrem spomínanej trofeje odnesie finančnú dotáciu 25-tisíc eur.

Vstupenky v cenovom rozmedzí od 15 do 30 eur sú pre fanúšikov dostupné na predpredaj.sk.

Harmonogram zápasov All Star Cup-u 2018
13:30 hod. CZE - AUT, 14:30 hod. SVK - GER, 15:30 hod. GER - CZE, 16:45 hod

Otvárací ceremoniál, 17:00 hod.

SVK - AUT, 18:00 hod. AUT - GER, 19:00 hod. SVK - CZE, 20:00 hod. záverečný ceremoniál.

Všetky informácie o sprievodných aktivitách, programe a partneroch All Star Cup-u 2018 sú dostupné na www.allstarcup2018.com

(red)

foto: Tip sportliga

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter