Akcie a podujatia 25. február 2020

Na koncerte vokálnej skupiny For You 13. marca, zaznie Nenahraditeľná a aj Lady Carneval


Chcete počuť naživo megahit „Nenahraditeľná“? Príďte na koncert vokálnej skupiny For You, ktorá skladbu so Simou Martausovou naspievala.

Pätica hudobníkov predstaví 13. marca v Dome kultúry Lúky v Bratislave aj ďalšie pecky “Lady Carneval”, „Sestrička z Kramárov“ či „Unikát“. Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, zaspieva vlastné autorské acapella skladby aj ďalšie svetové hity ako „Senorita“ či „Shallow“.

Koncert s názvom SneŽIENKY je venovaný nielen ženám.

Vokálnu skupinu For You tvoria piati členovia - Milan Masiarik – tenor, Emil Esso Smoliga - beatbox/tenor, Nika Barľáková  - alt, Katalin Lantos Borbély – soprán a Andrej Mann – bas.  Pätica sa teraz predstaví na samostatnom koncerte 13. marca v Dome Kultúry Lúky.

„Aj keď koncertujeme veľa, tento koncert je pre nás výnimočný, nakoľko je to náš vlastný. Ľudia nás stretávajú na firemných akciách, akciách miest a obcí. Toto bude však náš samostatný koncert a my sa už naň veľmi tešíme,“ neskrýva radosť Milan Masiarik.

Na koncerte tentokrát zaznejú autorské skladby „Tieň“ a „Open your eyes“, ale aj  acapella verzie obľúbených piesní „Sestrička z Kramárov“ od Elánu či „Unikát“ od Márie Čírovej.

„Na tomto koncerte zaznejú skladby, ktoré na predošlých koncertoch nezazneli.

Ľudia sa tešia na naše pecky a na naše známe covery, tak tie nebudú určite chýbať. Využijeme priestor, že máme vlastný - samostatný koncert a zaspievame spolu s publikom naše vlastné autorské skladby. Ako bonus vždy máme zo sebou aj divákmi žiadanú pieseň „Petróleum lámpa“ od známej maďarskej skupiny OMEGA,“ prezradila speváčka Katalin Lantos Borbély.

V šou kapely For You nemôže chýbať megahit „Nenahraditeľná“, ktorý skupina naspievala so speváčkou Simou Martausovou.

„Celá spolupráca so Simou vznikla veľmi spontánne. Sima pripravila demo, kde spievala a hrala na klavíri. Nám sa to zapáčilo a začali sme to rovno nahrávať. Skladba teda vznikla v štúdiu a až na jednu výnimku to je čisto štúdiová spolupráca,“ vysvetľuje Andrej Mann.

„Koncerty bez tejto piesne si už nevieme predstaviť, ba dokonca aj v zahraničí to za každým zaspievame. V Maďarsku, v Rakúsku alebo v Nemecku vždy povieme o čom je táto skladba, ako vznikla, prečo ju spievame a prečo ju považujeme za svoju...

V januári to boli dva roky, čo sme sa prvýkrát stretli so Simou. Na jednom benefičnom koncerte sme si "padli do oka".

Pravdupovediac sme sa milo prekvapili, vo sne sme si nemysleli, že pieseň bez hudobných nástrojov sa stane hitom, že rádia ju budú hrávať denno-denne aj viackrát, že nás ľudia zastavia v obchodoch a zagratulujú k výbornej spolupráci a výkonu. 13. marca si ju zaspievame s našim publikom, s našimi fanúšikmi, s našimi kamarátmi,“ teší sa Katalin Lantos Borbély.

Koncert 13. marca 2020 organizačne aj dramaturgicky zastrešuje Dom Kultúry Lúky v Petržalke. Keďže sa koná v období okolo MDŽ, koncert je venovaný ženám. 

„V našom prípade to nebude iba klišé, pretože väčšina našich fanúšikov sú práve ženy. A ako žena som sa veľmi potešila, že koncert bude venovaný ženám, sama sebe si zaspievam. To je milé. Určite im niečo aj vymyslíme, nejaké prekvapenie špeciálne iba pre ženy,“ uzatvára Katalin Lantos Borbély.

Skupina For You v roku 2016 vydala kapela dva albumy, debutový album „We sing... For You“ a vianočný album „Merry Christmas... For You“.

V decembri 2018 pribudol ďalší album s názvom „Seasons“. Nový klip „Lady Carneval“ si môžete pozrieť tu https://youtu.be/hiTEdt8oltA. Nenechajte si ujsť vystúpenie skupiny For You 13. marca v Dome kultúry Lúky v Bratislave, vstupenky sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal.

(red)

Foto: Zdroj: For You

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter