Akcie a podujatia 1. august 2017

Na Grand Prix CSI3*-W Bratislava 242 koní z dvadsaťjeden krajín, vstup na podujatie zdarma


Na 52. ročník tradičných medzinárodných jazdeckých pretekov Grand Prix CSI3*-W Bratislava (v piatok až nedeľu 4. - 6. augusta) je prihlásených 242 koní z dvadasaťjeden krajín.

Účasť potvrdili Austrália, Rakúsko, Bermudy, Bulharsko, Česko, Chorvátsko, Francúzsko, Nemecko, Hong-Kong, Maďarsko, Taliansko, Japonsko, Kórejská republika, Filipíny, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Švajčiarsko, Thajsko a Slovensko.

Na tlačovej konferencii o tom informoval riaditeľ pretekov Andrej Glatz a dodal: "Záujem o účasť bol enormný. Svedčí o tom aj fakt, že na čakacej listine je vyše 90 koní. Očakávam dobré a zaujímavé športové výkony."

Hlavnými súťažami trojdňového podujatia sú Veľká séria, FEI World Cup – kvalifikácia na Svetové jazdecké hry 2018 v Severnej Karolíne a Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava, započítaná do svetového Longines rankingu.

Slovensko prihlásilo na štart deviatich hlavných súťaží 23 jazdcov a 44 koní. Predstavia sa aj všetci slovenskí reprezentanti, ktorí sa pripravujú na nadchádzajúce ME v Göteborgu (22.-27. augusta).

Jedným z pätice Marián Štangel, Monika Noskovičová, Patrik Majher, Róbert Pál je Radovan Šillo:

"Pre nás to budú posledné preteky pred európskym šampionátom. V minulosti som si na Grand Prix po prvý raz vybojoval aj účasť na Svetových hrách, ktoré sa uskutočnili v Kentucky.

O nomináciu a účasť na Svetových jazdeckých hrách v roku 2018 budem bojovať aj teraz s 9-ročným valachom Isidor Carcale tto."

Finančné ceny pre víťazov a umiestených sú vo výške 142 300 eur. Vyhodnotená bude aj súťaž o Cenu predsedu Národnej rady SR Andreja Danka pre najúspešnejšieho slovenského jazdca na Grand Prix Bratislava. Vstupné je bezplatné.

Predbežný program hlavných súťaží:

piatok 4. augusta: 11.30: Malá séria, CSI3*-W, 14.15: Stredná séria, CSI3*-W, 17.45: Veľká séria CSI3*-W (I. kvalifikácia do Grand Prix

sobota 5. sugusta: 11.00: Malá séria, CSI3*-W, 13.45: Veľká séria, CSI3*-W (FEI World Cup, kvalifikácia, kvalifikácia na Svetové jazdecké hry 2018, II. kvalifikácia do GrandPrix), 16.45: Stredná séria, CSI3*-W, 19.40: Bariérové skákanie

nedeľa 6. augusta: 11.30: Little Prix Bratislava, finále Strednej série, CSI3*-W), 15.15: Grand Prix Bratislava, CSI3*-W, finále Veľkej série, 17.50: Finále Malej série.

(TASR)  

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter