Akcie a podujatia 9. január 2018

Múzeum mesta Bratislavy oslávi novým cyklom 150 rokov nepretržitej činnosti


Múzeum mesta Bratislavy (MMB) si bude počas celého nového roka pripomínať 150. výročie nepretržitej existencie od jeho vzniku (1868).

Výročie oslávi aj novým cyklom stretnutí s názvom Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy.

"Oslavami žijeme celý rok a chceme to povedať aj spoluprácou s významnými umelcami. Prijali pozvanie a stali sa vyslancami desiatich našich múzeí.

Programový cyklus je zárukou populárneho priblíženia a spoznania ich expozícií.

Návštevníci sa stretnú s umelcom aj s múzejníkmi a spolu predstavia každé múzeum.

Zblízka ho preskúmajú a dotknú sa vybraných zbierkových predmetov," informuje vedúca oddelenia komunikácie MMB Beáta Husová.

Oslavy sa začnú v sobotu (20.1.) o 14.30 h stretnutím s Lujzou Garajovou-Schramekovou vo Faustovej sieni Starej radnice, kde MMB sídli.

Na ďalších podujatiach sa vystriedajú Lukáš Latinák, František Kovár, Marián Miezga, Juraj Šoko Tabaček, Marián Labuda mladší, Adela Vinczeová, Kristína Farkašová, Iveta Malachovská a cyklus v decembri uzavrie Patrícia Garajová Jarjabková.

Na desiatich stretnutiach predstavia desať tematických múzeí MMB. Z nich osem je v historickom centre Bratislavy, po jednom v mestských častiach Devín a Rusovce.

Podľa Husovej človek nemá šancu dožiť sa 150 rokov. Avšak celé generácie múzejníkov práve toľko zostali podnes v pamäti múzea cez svoju prácu.

MMB sa za ten čas rozrástlo nielen o historicky vzácne zbierkové predmety, ale aj o objekty, v ktorých najvýznamnejšie zbierky predstavuje.

"Uchované kultúrno-historické dedičstvo je dôkazom života predošlých generácií, ich príbehov a historických udalostí," dodáva Husová.

Program nižšie

(tasr)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter