Akcie a podujatia 13. marec 2018

MMB: Stretnutie s Františkom Kovárom


Venujte 30 minút slávy MÚZEU MESTA BRATISLAVY 10 múzeí – 10 umelcov – 10 stretnutí

Oslavami žijeme celý rok a chceme to povedať aj prostredníctvom spolupráce s významnými umelcami. Prijali pozvanie MMB a stali sa vyslancami desiatich múzeí.

Programový cyklus Venujte 30 minút slávy Múzeu mesta Bratislavy je zárukou populárneho priblíženia a spoznania našich významných expozícii.

Návštevníci sa stretnú s konkrétnym umelcom, ale zároveň aj s múzejníkmi.

Spolu predstavia každé múzeum. Faustova sieň, Stará radnica, 14:30, autorka projektu Beáta Husová.

Stretnutie s Františkom Kovárom

„Neuveríte, ako študent som bol fascinovaný archeológiou a zúčastnil som sa výskumu na hrade Devín. V Starej radnici sa zase od roku 2011 prihováram návštevníkom cez dokumentárny film. K mestskému múzeu ma to roky neuveriteľne priťahuje.

Navštívte Starú radnicu, ktorá sa už v 14. storočí objavila v spisoch ako „Nový dom s vežou“.

Stretneme sa 24. 3. 2018 o 14.30 v Starej radnici. Teším sa, František Kovár

Pre návštevníkov je pripravená téma: Múzeum dejín mesta. Nachádza sa v Starej radnici.

Tri najreprezentatívnejšie miestnosti patrili od roku 1869 múzeu a dnes je v nich inštalácia vitrín z 30. rokov 20. storočia, dozviete sa v nich o dejinách samotného 150. ročného Múzea mesta Bratislavy.

Určite zaujmú aj ostatné témy a história samotného komplexu budov Starej radnice.

Prísľubom podujatia je príjemná atmosféra a názory na múzeum z pohľadu umelca, ale zároveň aj kurátorky Eleny Kurincovej, historičky, vedúcej odborného oddelenia a jednej z množstva autorov expozície.

Vybraných zbierkových predmetov sa bude dať dotknúť, avšak len v bielych rukavičkách. Hlavným prínosom je dozvedieť sa príbeh Starej radnice a Múzea dejín mesta, ktoré patrí medzi najstaršie.

K projektu vyhlásil Detský ateliér Múzeum má budúcnosť novú výtvarnú súťaž

Pripravil ju pre svojich verných návštevníkov, ktorí pravidelne prichádzajú na podujatia s umelcami.

Cieľom je vydať publikáciu, ktorá sa stane v priebehu plynúceho času významným dokumentom v dejinách Múzea mesta Bratislavy v roku svojho 150. výročia.

Príďte a zapojte sa! Obsah cyklu 20. 1. 2018 Lujza Garajová - Schrameková

„Budeme spolu odhaľovať pozostatky po slávnom rode Apponyiovcov.

Ozaj, viete čo sú to supraporty?“

Téma: Múzeum dejín mesta, Stará radnica 21. 4. 2018 Marián Miezga „V škole nepatrili dejiny k mojim najobľúbenejším, ale ako dospelý sa stále viac zaujímam o všetko, čo bolo pred nami. Ozaj, viete, čo je to ofícína?“

Téma: Múzeum farmácie, lekáreň U červeného raka 19. 5. 2018 Juraj „Šoko“ Tabaček „Nechcem povedať, že som odborník na staroveký Rím, ale po desiatich hodinách v ‚koži Rimana‛ by ste sa tak určite cítili...“

Téma: Antická Gerulata Rusovce 16. 6. 2018 Marián Labuda ml. „Lákalo by ma stvárniť tohto skvelého skladateľa v jeho dobe. Naše dva svety – herecký a múzejný – sa vzácne dopĺňajú...“ Téma: Múzeum Johanna Nepomuka Hummela

(mmb, red)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter