Akcie a podujatia 5. január 2018

Kam po sviatkoch? Na Burzoblšák!


Aby ste si po sviatkoch stihli oddýchnuť, prvý Burzoblšák v tomto roku sa bude konať výnimočne 13. januára 2018, teda 2. sobotu v mesiaci v klasickom čase od 8:00 do 14:00 hod.

V čom bude tento Burzoblšák výnimočný? Prináša hlavne otvorenie novej zbierky pre útulok Zatúlané psíky Šaľa.

Po novom roku sa môžete opäť tešiť na množstvo predajcov s handmade výrobkami ako napríklad rôzne dekorácie, oblečenie s ľudovými motívmi, šperky v drevenom, exotickom či farebnom duchu, kuchynský riad a množstvo iných kvalitných, no najmä ručne vyrobených produktov.

Nemáte si čo obliecť? Nechcete kupovať drahé oblečenie z veľkoobchodov? „Recyklovať, triediť, separovať“ je vaše motto?

Ochrana životného prostredia je jedným z hlavných cieľov tohto komunitného podujatia. Preto v tejto „marketspleti“ predajcov nebudú chýbať obchodníci s vyradeným a noseným oblečením za v skutku symbolické ceny.

Pre zlepšenie kvality prostredia pre zákazníkov bude na mieste podujatia pripravená zóna s občerstvením.

Takže o koláčiky, chlebíky s pomazánkou, limonádu či sirupy nebude na Burzoblšáku núdza. Decembrová šatňa na odkladanie nepotrebných kabátov, šálov, čiapok a rukavíc sa osvedčila.

Preto pre vás bude pripravená aj v prvom zimnom mesiaci nového roka. Burzoblšák nie je obyčajným trhoviskom.

Pre návštevníkov predstavuje široký family friendly priestor, kde sa ľudia stretávajú a trávia sobotný poldeň.

Detská eventová agentúra Artlandia na chvíľu „odbremení“ rodičov od detičiek, ktorým pripraví program v podobe kreslenia, lepenia, strihania, tvorenia pre deti a maľovania na tvár.

Burzoblšák je v prvom rade komunitným podujatím s cieľom pomáhať ľuďom a zvieratkám. Výťažok z výrobkov s jeho logom slúži na podporu tým, ktorí ju naozaj potrebujú.

Aj vďaka predajcom a návštevníkom mohli organizátori Burzoblšáku podporiť útulok Tulkáčik, Detský domov Studienka, Domov pre každého, Ubytovňu Fortuna, občianske združenie Maják nádeje, projekt občianskeho združenia Charity shop, Oblačko a neziskovú organizáciu Depaul.

Spoločnými silami sa organizátorom a návštevníkom Burzoblšáku podarilo vyzbierať počas troch mesiacov až 275.50,- € na pomoc zvieratkám.

Kúpou všetkých výrobkov – hrnčekov, magnetiek a odznakov s logom Burzoblšáku podporíte dobrú myšlienku a Vaše peniažky idú priamo tam, kde je to potrebné.

Výška tejto pomoci by nebola taká vysoká, ak by medzi predajcami neboli takí, ktorí sa rozhodli dobrovoľne prispieť či už z predaja svojich výrobkov alebo finančne.

Organizátori sa chcú za pomoc poďakovať organizáciám Sladký domov Trnava, Polin a zančke DeGesh.

Od januárového Burzoblšáku #30 sa začína odznova. Ak vás aktuálna ponuka produktov s logom Burzoblšáku nezaujala, už čoskoro sa môžete tešiť aj na tričká či šetrné látkové tašky.

A nezabudnite! Od februára nabieha Burzoblšák na už štandardný termín z minulých rokov v podobe prvej soboty v mesiaci, ktorá tentokrát pripadá na 3. februára.

Burzoblšák: 13. január 2018

8:00 – 14:00 hod. Burzoblšák

Program:

9:00 – 13:00 hod. tvorivé dielne Artlandia

9:00 – 13:00 hod. maľovanie na tvár Artlandia

Facebook udalosť:  https://www.facebook.com/events/138211093500946

Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia

(Bb,red)

Foto: Burzoblšák

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter