Akcie a podujatia 5. máj 2019

Jedinečné duo Mirabai Ceiba zahrá v Bratislave hudbu, ktorá sa dotýka srdca človeka


Po druhýkrát pricestuje na Slovensko jedinečné hudobné duo Mirabai Ceiba. Hudba mexicko-nemeckého dua je spojením hladivých zvukov harfy, klavíru, gitary a láskyplne znejúcich hlasov spevákov.

 

Unikátny večer s liečivou hudbou, ktorá sa dotkne ľudského srdca bude 1. júna 2019 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave.

 

Duo Mirabai Ceiba vydali nový album na vybrali sa na svetové turné Aqua De Luna, s ktorým sa predstavia 1. júna aj na Slovensku.

 

Sprevádza ich vynikajúci huslista so srbskými koreňmi Bogdan Djukic. Mirabai Ceiba tvorí spevák a gitarista Markus Sieber a speváčka, harfistka a klaviristka Angelika Baumbach.

 

Obaja pochádzajú z rôznych častí sveta. Markus je z východného Nemecka. Angelika sa narodila v Tucsone v Arizone a vyrastala v malej dedinke pri Mexico City.

 

Markus a Angelika sa prvýkrát stretli na pouličnom veľtrhu v Edinburgu v Škótsku a rýchlo sa zamilovali.

 

Markus mal v tom čase naštartovanú úspešnú hereckú kariéru a Angelika cestovala po svete ako speváčka a skladateľka. Novovzniknutý pár sa rozhodol zdieľať svoju lásku so svetom prostredníctvom hudby ponorenej do duchovna, vášne a krásy.

 

„Spoločne vytvorili nový hudobný štýl, ktorý spája Gurmukhiho mantry z tradície Kundalini jogy s originálnymi piesňami v angličtine a španielčine,

 

ktoré reflektujú vplyv domorodých obyvateľov Ameriky. Čerpajú slová múdrosti od takých významných ľudí ako Rumi, Thich Nhat Hanh, Guru Nanak a Yogi Bhajan.

 

Mirabai Ceiba spája prostredníctvom svojich nahrávok prvky z týchto rôznych vplyvov a zdrojov.

 

A to je to, čo ich hudbe dáva silu a jedinečnosť, prečo znie ako dar z vesmíru,“ teší sa na koncert organizátor Norbert Zaťko.

 

Dokonca aj názov Mirabai Ceiba symbolizuje spoločný vplyv Indie aj pôvodnej Latinskej Ameriky.

 

„Mirabai žila v rokoch 1498 až 1547 a bola mystickou speváčkou z Hindu. Jej piesne akoby prepájali individualitu jednotlivca s univerzalitou.

 

Pre Angeliku a Markusa je meno Mirabai objavovaním, oddávaním a inšpiráciou v rámci rôznych aspektov božstva.

 

Ceiba je posvätný strom v Latinskej Amerike, ktorý sa nikdy neorezáva a rastie do veľkej výšky. Ako hovorí Angelika a Markus - želali by sme si,

 

aby naša hudba bola ako strom Ceiba, ktorý je ukorenený v matke zemi, ale zároveň sa ťahá konármi do široka a ďaleka až k oblohe...“ vysvetľuje organizátor koncertu Norbert Zaťko.

 

Hudobné duo Mirabai Ceiba považuje hudbu za univerzálny jazyk, ktorý má v sebe silu spájať všetky národy, kultúry a tradície sveta.

 

Na svojich koncertoch prenášajú poslucháčov priamo do stavu prebudenia svojej vnútornej liečivej, omladzujúcej sily a k zdroju svojej hlbokej emocionálnej moci.

 

Ich hudba pramení z čistej lásky a oddanosti. Je upokojujúca, pokojná a veľmi meditatívna. Za Mirabai Ceiba najviac hovorí ich hudba.

 

Vstupenky v sieti Maxiticket na https://vstupenky.maxiticket.sk/mirabai-ceiba-2019-bratislava?fbclid=IwAR09yQP83Dnu5P_gTYHBdEuWjJPd6XeL4-NYgGj3IY8om0sScb9FX0DiK1w a v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/event/Mirabai-Ceiba?idp=1210222

 

(red)

Foto: zdroj: NK factory

1 komentár
ODPOVEDAŤ SmPetr | 6. 5. 2019, 16:18

_Naájditee nahe-Ženy vo vašom suusedstve tu zadajte na-: kutt.it/nahe

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter