Akcie a podujatia 6. február 2020

Individuálny prístup je pri detských oslavách veľmi dôležitý


Baby boom neznamená iba plné školy a škôlky, či detské ihriská. Novodobým fenoménom sa stali detské oslavy, najmä u  detí do 10 rokov. Preplnené detské centrá, či rôzne kútiky sa stali doslova továrňou a pásovou výrobou detských osláv.  Je úplne bežným javom, že v preplnenom detskom centre sa denne odohrá aj vyše desať detských osláv. Pár balónikov, malinovka, torta, pizza, hranolky a bláznenie rôzneho druhu, čo priestor dovolí. Deti to milujú, lebo sme ich to naučili. Keď to tam mali spolužiaci, chcú to aj ostatní. Stal sa z toho veľmi zaujímavý biznis. Možno nám však v snahe potešiť našu ratolesť uniká podstata a nechávame sa strhnúť trendom. O tom, aká je situácia v Bratislave a okolí v tomto druhu zábavy sme sa porozprávali s majiteľom agentúry FAJNOVO Martinom Kubovom.

Ako by ste charakterizovali trendy v tejto oblasti, kam sa to celé uberá?

V dnešnej uponáhľanej dobe je pre rodičov detí zorganizovať oslavu pre deti čoraz náročnejšie a z tohto dôvodu im to chceme čo najviac uľahčiť. Stačí nám zopár otázok na rodičov a na základe ich informácií a požiadaviek pripravíme pre deti bohatý tematický program s animátormi, zábavnými aktivitami, hudbou aj s tvorivými dielňami. Každou jednou skúsenosťou zisťujeme, že rodičia postupne prechádzajú z takzvanej neorganizovanej zábavy na organizovanú. Výhodou organizovaných osláv je aj to, že deti si počas organizovanej oslavy vytvárajú priateľské puto nie len medzi sebou, ale aj animátorom. Mnohokrát sa nám už stalo, že nás rodičia prosia o konkrétneho animátora, pretože si ho ich dieťa obľúbilo a chce tam len jeho.

 

Koľko ľudí, toľko chutí. O čo je najväčší záujem?

Najväčší záujem je o tematické oslavy. Vždy na začiatku sa rodičov pýtame, čo obľubuje oslávenec a jeho hostia.  Najviac pripravujeme témy podľa ich najobľúbenejších rozprávok alebo rozprávkových postavičiek, ale aj dobrodružné príbehy (piráti, kovboji, indiáni, hľadanie pokladu ), či športové alebo tanečné témy. V každej téme využívame pohybové aktivity zábavné súťaže a hry, tanec a v prípade záujmu aj kreatívne aktivity. Na konci deti za ich aktivitu odmeňujeme aj darčekom na pamiatku. Veľký záujem je aj o zábavno-interaktívny program Šašo ČO – svet zábavy. No a teraz pripravujeme úplne nový narodeninový program Jejo a Jaja – oslava je zábava.

 S akými netradičnými požiadavkami rodičov ste sa stretli?

No mali sme požiadavku na jednu oslavu, kde si rodičia vybrali tému strašidlá a ich požiadavkou bolo, aby bola oslava poriadne strašidelná, nech sa z toho doslova citujem „po...“. Čo sa nám však stáva častejšie ako neobvyklá téma na oslavu je, že rodičia nám volajú s požiadavkou animačného programu pre niekoľkomesačné alebo jednoročné deti, kde sa im  niekedy veľmi ťažko vysvetľuje že pre také maličké deti sa jednoducho organizovaná oslave nedá uskutočniť.

 Práca agentúry tohto typu je veľmi náročná na skĺbenie osobného a toho pracovného života. V podstate nepoznáte voľné víkendy.

Naša práca nás nesmierne baví a vidíme v nej veľký zmysel, preto sme sa rozhodli trochu ubrať z plynu a začali sme korigovať naše aktivity tak, aby sme boli na každú jednu akciu dokonale pripravení a plní energie. Rozhodli sme sa ísť cestou kvality a nie kvantity. Z tohto dôvodu sme si aj začali školiť svojich vlastných animátorov na prácu s deťmi, o ktorých vieme, že túto prácu vykonávajú tak ako my s láskou a  dajú do každej akcie všetko, čo je v nich. My nechceme ísť formou len tak prísť na oslavu s deťmi si zahrať niekoľko hier a utekať domov. Práve preto si nosíme na každú oslavu auto plné animačných pomôcok a každá oslava ma pripravený podrobný tematický koncept a vždy poskytneme animátora, ktorého jeho práca napĺňa. Čo nás veľmi teší, že tieto všetky kroky viedli k tomu, že naši klienti sú maximálne spokojní a s pravidelnosťou nás oslovujú znovu.

 Zrejme Vás neoslovujú iba rodičia. Je o tieto služby zvýšený záujem aj vo firemnom sektore?

Áno, je to tak. Spolupracujeme s viacerými firmami, agentúrami kaviarňami, hotelmi a oslovujú nás mestá a obce. Pre všetkých týchto našich klientov zabezpečujeme detské animácie, zábavné programy a atrakcie rôzneho druhu. Momentálne sa začíname zaoberať a animáciou pre dospelých nakoľko si myslíme, že aj my dospeláci by sme mali mať v sebe neustále dušu a hravosť dieťaťa. Preto sme si pre nich pripravili rôzne zábavné animačné programy alebo zábavne kvízy .

(bk, www.akciefajnovo.sk)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter