Akcie a podujatia 4. apríl 2018

Hra plná strašidiel, príšeriek a oblúd prichádza do Bratislavského bábkového divadla


Bratislavské bábkové divadlo (BBD) uvedie 20. apríla premiéru autorskej hry režiséra Gejza Dezorza o filmových strašidlách s názvom Príšerka Charlie.

V BBD budú divákom zuby drkotať a vlasy sa im dupkom stavať.

Divadlo prináša výnimočnú inscenáciu s názvom Príšerka Charlie o dobre známych strašidlách z Hollywoodskych produkcií ako sú múmia, upír, mimozemšťan či Frankensteinovské monštrum.

Autor textu a režisér inscenácie Gejza Dezorz umiestnil dej strašidelnej komédie do utajeného hotela, kde sa príšerky po svojej aktívnej filmovej kariére ukrývajú pred ľuďmi, ktorí o ich skutočnej existencii ani len netušia.

Je to ale strašná nuda! Príšerky jedia pukance, pozerajú filmy a dúfajú v hviezdny návrat - comeback. Čo ak ich sláva definitívne vybledne a diváci na nich zabudnú? Ktosi však klope na bránu.

Príležitosť! Vraj producent z Hollywoodu.

Bláznivá strašidelná komédia v atmosfére „búrky na cintoríne a zavýjajúceho kojota“ o hľadaní zmyslu života a nástrahách bezbrehej túžby po sláve divákov postraší, pobaví a priblíži zaujímavý osud príšerky menom Charlie.

O ňom doteraz nikdy nikto nepočul, pretože jeho film nebol nikdy natočený. Namiesto hrôzy a zdesenia totiž Charlie vyvoláva smiech a z toho by skutočne hollywoodsky horor vzniknúť nemohol.

Charlie sa trápi, zúfa si a nevidí naplnenie svojho života. Všetko sa ale zmení a nachádza zmysel života tam, kde ho nikdy ani len nahľadal.

Pýtate sa kde? To sa už dozviete na predstavení v Bratislavskom bábkovom divadle, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a určené je pre deti od piatich rokov.

S hudbou od Mariána Čekovského a vizuálne príťažlivou scénou a bábkami od scénografa Von Dubravaya, je toto predstavenie prísľubom silného a jedinečného divadelného zážitku.

Premiéra: 20. 4.2018

(red, Peter Galdík)

Foto: BBD

www.babkovedivadlo.sk

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter