Akcie a podujatia 5. september 2017

Hodovať sa bude v Dúbravke na pódiu, v múzeu, na ľade aj v kotolni


Hudba a tance, sprievod v uliciach, komunity v parku, ľudia na klzisku, pri šachovnici, pri lokši aj burčiaku. Dúbravské hody na tri dni zmenia život v mestskej časti.

Oživia jej ulice a rôzne miesta, okrem hlavného programu prebehnú totiž mnohé sprievodné programy a akcie.

Tradične sa konajú okolo sviatku Kozmu a Damiána a tradične sú očakávané a navštevované.

Podľa sviatku svätých, patrónov Kostola sv. Kozmu a Damiána, prebiehajú každoročne cez víkend po 20. septembri. Tento rok to nebude inak a Dúbravka na hody pozýva od 22. do 24. septembra.

Podobne ako predchádzajúce dva ročníky vsadila mestská časť Bratislava Dúbravka nielen na zvučné mená v programe, ale najmä na rôznorodosť a pestrosť, aby si v programe, každý našiel to svoje.

Koncerty pre mladých, divadielka a zábava pre najmenších, hudba a tanec pre seniorov, hovorené slovo, súťaže.

Program prebieha na dvoch pódiách – väčšie pri Dome kultúry Dúbravka, komornejšia scéna bude v starej časti Dúbravky na Žatevnej ulici pri požiarnej zbrojnici.

Hody núkajú aj novinky. Prvou je oživenie Parku Pekníkova, kde dostali priestor neziskovky, rôzne organizácie a komunity, vznikol tu takzvaný Komunitný trh a druhou je Remeselný dvor v Dúbravskom múzeu.

„Chceli sme, aby sa vedel zabaviť každý. V piatok pri dome kultúry vystúpia skupiny ako Medial Banana či Gladiátor, v sobotu nebudú chýbať hviezdy Superstar - Emma Drobná či Peter Cmorík a večer kapela Desmod,“ približuje program Peter Varga, riaditeľ Domu kultúry Dúbravka.

Pred kultúrnym domom bude program i hodové stánky od piatkového poobedia až do nedele. V sobotu sa rozbehne program aj v starej Dúbravke.

Okrem súčasných hviezd a noviniek v programe nevynechá Dúbravka ani tradície, nebude chýbať ani už obľúbená súťaž vo varení guláša pri kultúrnom dome či očakávaný dúbravský sprievod spolu s veľkým strapcom hrozna.

„Po vlaňajšej premiére pozývame aj tento rok do sprievodu i všetky organizácie, združenia, športové kluby, školy z našej mestskej časti, aby sa predstavili a ukázali, čo všetko tvorí Dúbravku,“ hovorí starosta Martin Zaťovič. „Zároveň chcem prizvať na sprievod aj Dúbravčanov a všetkých, ktorí majú Dúbravku radi.“

Sprievod pôjde aj tento rok od Domu kultúry Dúbravka cez Saratovskú ulicu do starej Dúbravky na Žatevnú. Štart je o 13.15 od kultúrneho domu, o 13.45 sa potom bude na Žatevnej strihať veľký hodový strapec.

Druhý, tradičný, komornejší sprievod sa chystá v nedeľu o 10.30 a povedie od Žatevnej ulice do Kostola sv. Kozmu a Damiána na slávnostnú omšu.

K hudobným, tanečným a divadelným vystúpeniam plánuje Dúbravka aj viaceré sprievodné podujatia – hodový šachový aj tenisový turnaj, hodové korčuľovanie, výstavu patchworku, tradičné remeslá v Dúbravskom múzeu či prehliadku kotolne. 

(red, múD, foto: MÚ Dúbravka)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter