Akcie a podujatia 3. február 2018

Fenomenálne predstavenie Sisi prichádza do Ružinova


Svetoznáme maďarské tanečné divadlo ExperiDance prichádza po prvýkrát na Slovensko s fenomenálnou divadelnou inscenáciou Sissi.

Desiatky tanečníkov a sólistov 100-členného cigánskeho symfonického orchestra z Budapešti predstavia v Dome kultúry Ružinov 1. marca 2018 o 19.00 hod. nádherný príbeh lásky.

Podujatie podporili mestská časť Bratislava-Ružinov, Cultus Ružinov a Slovnaft.

Kráľovná Alžbeta, známa ako Sissi, sa v roku 1854 vydala za cisára Františka Jozefa I. a v 16tich rokoch sa stala prvou dámou Rakúskej ríše.

Krásna a citlivá žena utiekla dusivým obmedzeniam. Našla šťastie a lásku v Maďarsku, kde ju uctievala šľachta, najmä gróf Gyula Andrássy, považovaný za najkrajšieho muža v krajine.

Ich náklonnosť sa ale nikdy nenaplnila.

Tento legendárny príbeh lásky inšpiroval ExperiDance Production a Gypsy Symphony Orchester v Budapešti.

Hrdinami tanečnej drámy sú slávna kráľovná a krásna cigánka, ktoré tancujú buď napäté, alebo búrlivé momenty nikdy nedosiahnutej vášne.

Láskavé stretnutia a rozchádzania sa konajú na plese, kde sólisti poskytujú živú tanečnú hudbu.

Súbor ExperiDance vznikol v roku 2000 a ich predstavenia videlo viac ako milión divákov v 40 krajinách sveta.

Vystúpenia ExperiDance sú výnimočné, divácky veľmi atraktívne, predstavujú zábavu, profesionálny tanec a vrcholovú technickú realizáciu.

Hlavným choreografom a riaditeľom súboru je Román Sándor, ktorého tvorba vychádza z folklóru.

Ako choreograf pracoval pre maďarské Národné divadlo, spolupracoval na viacerých filmoch, je diplomovaným majstrom klasického baletu v Národnej tanečnej akadémii.

Vstupenky na predstavenie Sisi je možné si zakúpiť v sieti Ticketportal. Viac informácií o divadelnom predstavení na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

(múruž)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter