Akcie a podujatia 4. február 2018

Dnes už ich emócie nie sú pre body ale pre divákov


(Bratislavský kuriér, jm, red) -  Alexej Jagudin a Iľja Averbuch  –  protagonisti veľkej krasokorčuliarskej show, ktorú tento mesiac   predstavia v Bratislave, sa 25. januára stretli s novinármi. 

Priaznivcom krasokorčuľovania sú  obaja známi, súťažili na európskych, svetových či olympijských pretekoch.

V tom čase ešte podľa iných pravidiel  aké sú dnes.  Tým, ako povedal Alexej  –  nerozumiem.  Rovnako však na pretekoch  išlo a ide  o body.

V Bratislave však  o tie nepôjde.  Diváci budú vidieť  vrcholové  krasokorčuliarske výkony určené len im.

Iľja Averbuch (pretekal v kategórii tancoch na ľade)  je producentom ICE STARS už štrnásť rokov.

Spolu s Alexejom Jagudinom, ktorý právom dostal prívlastok fenomenálny krasokorčuliar, sa rozhodli  radosť z korčuľovania a umenie s ním spojené, a aj  to, čo odráža ich vnútro, prinášať divákom aj naďalej.

Trošku v inej forme, pretože už nejde o boj o prvenstvá v umiestnení a teda nie o desatiny, či stotiny bodov. Teraz skutočne ide o radosť účinkujúcich a divákov.

Ako na tlačovej konferencii povedal Alexej  povedal – „aj po ukončení súťažnej kariéry chcú krasokorčuliari korčuľovať a predvádzať svoje umenie“.

Krasokorčuľovanie je jeden z mála, ak nie jediný šport, v ktorom technika je v súlade s estetikou  pohybu, teda výrazovo ide o umenie na ľade. A keď sa to začlení do  scénického celku , vznikne predstavenie.

To, ktoré bude  premiérovo  27. februára  na Zimnom štadióne O. Nepelu, bude v dvoch častiach. 

„V prvej sa predstavia šiesti olympijskí víťazi a štrnásti majstri sveta a aj veľa ďalších  významných  hostí samostatne.

Druhá časť bude kompozíciou postavená na príbehu nakrúcania  filmu, ruského ale aj európskeho. Práve týmto sa dramaturgicky odlišujeme od ostatných  show“, povedal Iľja Averbuch.

Veľký šport  je za nami – povedal Alexej-  ale jeho obsah nás spojil a stal sa našou profesiou. V nej ponúkame všetko to, čo sme v súťažnom športe dosiahli a nielen my, ale aj všetci účinkujúci.

Na otázku Bratislavského kuriéra, či mali ponuky na trénovanie a prečo ich neprijali – Alexej  Jagudin odpovedal, že a Iľjom sa zhodli, že to nie je ich cesta.

Nechceli si založiť vlastné školy krasokorčuľovania, ani sa venovať trénerstvu.

To, prečo sme sa rozhodli, má rozmer výmen kultúr, zbližovania národov, pretože vystupujeme po svete rozdávame radosť z krásneho športu.

Na tlačovej besede bola aj  Alexejova manželka Tatiana Totmianinová  (športová dvojica so S. Marinimom s nezabudnuteľným stvárnením príbehu Rómeo a Júlia), ktorá mala na nohe ortézu.

„Nevedela som pochopiť, prečo sa pri páde stal niekomu úraz, až 28. decembra sa to stalo mne. Stalo sa, ale verím, že do konca februára nohu rozcvičím a budem môcť účinkovať“, povedala krehká mama dvoch dcér.

Manžel v to dúfa tiež a pridal poklonu – výborná športovkyňa, manželka a mama - a dal jej pusu. 

Bratislava je známe svojim vzťahom ku krasokorčuľovaniu. Diváci pri európskych šampionátoch vytvorili pre pretekárov nezabudnuteľnú atmosféru.

Treba, aby fanúšikovia tohto športu si zachovali tradíciu.

ICE STARS show v produkciu Iľju Averbucha a protagonistu Alexeja Jagudina, ktorej bude predchádzať dvoj dňová príprava stavby scény na zimnom štadióne určite všetkým prinesie umelecký zážitok.

Vstupenky su ešte v sieti www.xl.sk

(jm)

Foto: Ján Luky, bk

Podpisy Jagudina a Averbucha pre Bratislavský kuriér

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter