Mestské časti 13. marec 2019

V Jame pribudne gastrozariadenie, Nové Mesto vypísalo obchodnú súťaž


 Vo voľnočasovom priestore a parku pre šport, rekreáciu a oddych Jama v bratislavskom Novom Meste by mohla pribudnúť kaviareň, cukráreň či reštaurácia.

Mestská časť totiž vyhlásila obchodnú verejnú súťaž na prenájom objektu, ktorý je súčasťou priestoru s rozlohou 17.000 metrov štvorcových.

"Účelom nájmu je zriadenie a prevádzkovanie gastroprevádzky, najmä reštaurácia, kaviareň, cukráreň, pizzeria či bagetéria,"

informuje samospráva na svojej webovej stránke. Súťažné návrhy je potrebné doručiť poštou a zároveň aj osobne do podateľne miestneho úradu na Junáckej ulici, a to do 29. marca.

Nájomná zmluva by mala byť uzatvorená na 15 rokov, minimálna ročná výška nájomného je 24.200 eur.

Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke.

Jamu, voľnočasový priestor a park pre šport, rekreáciu a oddych s rozlohou 17.000 metrov štvorcových, vybudovala mestská časť na mieste bývalého cyklistického štadióna v lokalite Tehelné pole,

medzi Národným tenisovým centrom, zimným štadiónom a kúpaliskom.

Otvorený pre verejnosť je od jesene 2017. Vysadených tu bolo 180 stromov, 1150 kríkov, 13.500 rastlín, ďalších 500 vodných rastlín vodných, pribudli tiež dve jazierka a športoviská.

Nový priestor zároveň efektívne využíva vodu.

Vybudovanie parku bolo financované z tzv. nórskych fondov sumou približne 1,2 milióna eur, zvyšných zhruba 800.000 eur ide z rozpočtu mestskej časti.

(TASR)
Foto: archív Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter