Mestské časti 12. september 2019

V Devínskej Novej Vsi otvorili prvé ekocentrum v Bratislavskom kraji


Prvé ekocentrum v Bratislavskom kraji otvorili vo štvrtok v Devínskej Novej Vsi. Ekocentrum bude zamerané hlavne na výchovu detí a mládeže v oblasti ekológie a ochrany prírody.

Povedal to starosta tejto mestskej časti Dárius Krajčír na jeho otvorení.

„Ekocentrum získava svoje sídlo vďaka revitalizácii prízemia budovy a nádvoria starej Mýtnice, ktorá poslúži v nepriaznivom počasí ako zázemie pre vzdelávanie,“ uviedla vedúca tlačového oddelenia mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves Monika Debnárová. 

Bude to priestor aj pre ostatné samosprávy, aby sa mohli učiť, ako komunikovať s verejnosťou vzťah k ekológii. „Je to taká prvá lastovička pre Bratislavu.

Je to priestor, kde sa ukazuje, že prírode sa treba venovať, a ukazovať deťom, ako príroda vzniká, funguje, žije a ako ju treba chrániť,“ uviedol starosta.

Deti sa budú učiť hlavne vonku, keďže podľa slov Krajčíra Devínska Nová Ves leží v lone Devínskej Kobyly, Sandbergu a rieky Morava. 

Aktivita sa koná v rámci projektu „Posilnenie biodiverzity a ekologickej siete na území rieky Moravy prostredníctvom manažmentu biotopov a environmentálnej výchovy v ekocentrách“.

Ďalšie ekocentrum by sa malo otvoriť v Čunove.

(tasr)
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter