Mestské časti 4. september 2018

Neuveriteľné: Hlučné drvenie konárov robia priamo na sídlisku v Dúbravke


Priamo na sídlisku, pod oknami panelákov v Dúbravke, sa v súčasnosti robí drvenie konárov stromov. Konkrétne v okolí Drobného ulice. Podľa našich informácií drvenie zrejme zabezpečuje magistrát hlavného mesta.

Sídlisko je tak vystavené hluku a smradu, ktorý musia znášať najmä obyvatelia, ktorí sú predpoludním, ale aj popoludní doma - malé deti, či ľudia povedzme na péénke...

Na jednom z dúbravských sídlisk došlo v uplynulých dňoch k orezu konárov stromov.

Na tom by nebolo nič zvláštne. Zvláštne veci diali potom.

Najskôr boli konáre ponechané niekoľko dní na zemi, nikto sa o ne nestaral. Málokto ale najskôr asi nechápal, prečo. Zrejme aby vyschli... Relatívne peknej tráve na sídlisku dali konáre riadne „zabrať“.

Drvenie konárov rovno na sídlisku!

O niekoľko dní, možno po týždni, sa dovalil stroj s vlečkou a začalo sa štiepkovanie, teda drvenie konárov rovno na sídlisku! A poriadne hlučné!

Miestni obyvatelia niečo takéto ešte vraj nezažili. "Kedysi sa konáre jednoducho naložili na korbu auta, odviezli preč a bol pokoj," nechal sa počuť jeden z miestnych. Dnes? Drvenie priamo na SÍDLISKU!

Výsledok? Niekoľkodňový permanentný hluk a smrad. Na videu je aj vidno, aká je asi „efektivita“ tejto práce. Takéto praktiky na sídlisku, kde žije mnoho ľudí, sú podľa niektorých obyvateľov neprijateľné.

"Firma ktorá to robí, predpokladáme, nemá v Bratislave zázemie. Inak by konáre poodvážala preč a spracovala niekde mimo hustej mestekj zástavby. Predstavte si, žeby sa takéto niečo dialo povedzme v Starom Meste,..." dodal starší pán bývajúci priamo v tejto lokalite.

Otázky v tomto smere posielame magistrátu hlavného mesta.

(rl)

Foto de video:BK

4 komentáre
ODPOVEDAŤ Danka | 4. 9. 2018, 19:40

by som rada vedela reakciu magistratu!!!!

ODPOVEDAŤ ja | 4. 9. 2018, 17:10

autor článku je úplne hotový z toho, že si niekto dovolil niečo verejnosti prospešné.. Veď nech sa odsťahuje na samotu, do horárne.

ty | 4. 9. 2018, 19:42

a co je na tom "verejnosti prospesne" ak sa smiem opytat?

ODPOVEDAŤ Sandokan | 4. 9. 2018, 13:09

chory clovek akurat tak autor clanku... stazovat sa, stazovat sa... vole, prdol som.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter