Mestské časti 14. august 2018

Mnohí Lamačania žiadajú zastavenie miliónového projektu rekonštrukcie Malokarpatského námestia, jeho prezentácia bude 16. augusta


Petíciu proti súčasnému projektu za niekoľko dní podpísalo vyše 700 obyvateľov.

Žiadajú zapojenie verejnosti do prípravy projektu a vypísanie architektonickej súťaže na budúcu podobu ich jediného námestia.

Miestnemu úradu v Lamači odovzdali občania petíciu, pod ktorú sa doteraz podpísalo vyše 736 obyvateľov. Tí žiadajú zastavenie realizáce projektu rekonštrukcie Malokarpatského námestie tak, ako ho naplánovala miestna samospráva.

Obyvatelia kritizujú nedostatočné informovanie, nezáujem samosprávy aktívne zapájať svojich očanov a to, že sa pre takýto významný projekt nevypísala architektonická súťaž.

„V Lamači azda nenájdete obyvateľa, čo by si neželal vynovené námestie. No ľuďom prekáža, minimálna ochota samosprávy aktívne zapájať obyvateľov.

Pritom ak má námestie slúžiť verejnosti a byť živé, musí sa tvoriť spolu s ňou.“ Povedala pri odovzdávaní podpisov Stanislava Polakovičová.

Druhou výhradou je priame zadanie projektu architektovi bez dohladatelných referencií v danej oblasti.

„Dnes môžeme hodnotiť projekt podľa jeho nevydarenej prvej fázy v hornej časti námestia. Betónová dlažba a banálna - hmlová- fontána tam vytvorili sterilný priestor, ktorý nikoho neláka.“ uviedla Polakovičová a dodala:

„Aj preto sa obávame toho, ako dopadne druhá a tretia fáza“.

Obyvatelia, ktorí sa podpísali pod petíciu preto žiadajú dobre pripravenú architektonickú súťaž.

Miestny úrad Lamač pre Bratislavský kuriér uvádza, že vo veci rekonštrukcie Malokarpatského námestia v mestskej časti Bratislava – Lamač vydala dňa 8. augusta 2018 mestská časť tlačovú správu, ktorej znenie je k dispozícii na adrese jej webového sídla

(http://www.lamac.sk/download_file_f.php?id=1002715).

„V súlade s uznesením júnového zastupiteľstva pripravuje mestská časť verejnú prezentáciu projektu dňa 16.08.2018 o 18.00 hod. v priestoroch Kina Lamač, Malokarpatské nám. č. 3, Bratislava.

Prezentácia sa uskutočňuje za účelom poskytnutia komplexných informácií k postupu prác súvisiacich s rekonštrukciou centrálneho zhromaždovacieho priestoru, spolu s umiestnením fontány s vodnou plochou.

Podnety a návrhy k rekonštrukcii môžu občania uplatniť nielen na oficiálnej prezentácii 16.8., ale až do 30. 8.2018.

Miestna samospráva môže v súvislosti s uvedenou vecou potvrdiť prijatie dokumentu označeného ako „Petícia“, ktorého obsah a náležitosti budú vyhodnotené v súlade s príslušnou legislatívou,“ uvádza v stanovisku MČ Lamač.

(rl, red)

foto: tasr

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter