Dúbravka oceňovala osobnosti, poďakovala za výsledky (+ video s ocenenými)

Freestylová kúzelníčka s loptou, trojnásobná vicemajsterka sveta, strieborná kajakárka na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires,

legenda československého volejbalu s prezývkou Pavčo,

športové kolektívy s úspechmi ďaleko za hranicami Dúbravky, ale aj slovenský básnik, textár,

majster imaginácií, esejista, prekladateľ, člen legendárnej básnickej skupiny Osamelí bežci či operný a koncertný spevák, bývalý sólista opery SND a Novej scény...

Všetci významní, všetci z Dúbravky.

Po vlaňajšej premiére pokračovala Dúbravka s oceňovaním osobností, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 25. apríla na Dúbravskom galavečery kultúry a športu.

„Myšlienka vzdať hold talentom a významným Dúbravčanom sa rodila už dlhšie,“ hovorí Braňo Semančík predseda Komisie športu v Dúbravke. „Vlani tak vznikol prvý ročník a teraz mal pokračovanie.“

V rámci kultúrneho programu vystúpil detský folklórny súbor Klnka, talentovaný violončelista Hugo Jurašek zo ZUŠ Eugena Suchoňa a spevák a zabávač Otto Kolman.

Večerom sprevádzala bývalá hádzanárka, dnes moderátorka a Dúbravčanka Petra Ázacis.

P. Ázacis

Hugo Jurašek

„Dúbravke máme množstvo významných ľudí, či už mladých alebo starších, ktorí niečo dosiahli.

Touto cestou im chceme poďakovať a oceniť ich výsledky,“ dodal starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

volejbal (ŠŠK Bilíkova Gymnázium), 17 rokov

– na majstrovstvách Slovenska kadetiek (1. miesto) bola vyhlásená za najlepšiu blokárku – na majstrovstvách Slovenska junioriek (2. miesto) bola vyhlásená za najlepšiu smečiarku – v drese prvoligového družstva Pezinok – Bilíkova v sezóne 2018/19 v základnej časti najviac bodujúca hráčka

Športový kolektív 2018

KADETKY ŠŠK Bilíkova Gymnázium

– volejbal, majsterky Slovenska v ročníku 2017/18

Tréner roka 2018

NORA BABJAKOVÁ

– volejbal (ŠŠK Bilíkova Gymnázium)

– v ročníku 2017/18 trénerka kadetiek (1. miesto) a junioriek (2. miesto)

Významná osobnosť dúbravského športu 2018

PAVEL PAVČO SCHENK –

dlhoročný volejbalista a neskôr tréner, ktorý v tejto funkcii pôsobil aj v ŠŠK Bilíkova – v drese Československa získal na olympiádach striebro a bronz,

– futbal (FK Dúbravka), 21 rokov

– na jar strelila v druhej lige žien 5 gólov – na jeseň strelila v druhej lige žien 14 gólov

LUCIA VOJTEKOVÁ

– bedminton (Dúbravský bedmintonový klub), 16 rokov

– na GP dospelých obsadila v štvorhre žien so svojou partnerkou v Košiciach 1. a v Trenčíne 2. miesto

– v rebríčku dospelých obsadila za rok 2018 v štvorhre žien 4. a v miešanej štvorhre 7. miesto – v rebríčku junioriek obsadila za rok 2018 v štvorhre žien a v miešanej štvorhre 2. miesta

– reprezentovala Slovensko na ME do 19 rokov v estónskom Talline

JUNIORKY ŠŠK Bilíkova Gymnázium

– volejbal, na majstrovstvách Slovenska obsadili v ročníku 2017/18 2. miesto

FUTBALISTKY FK Dúbravka

– na jeseň obsadili v druhej lige 1. miesto bez straty bodu a so skóre 62:2

Žiaci roka 2018

SAMUEL KOŠŤAL – plavec, ZŠ Skolíkova, 12 rokov – v roku 2018 získal v kategórii do 12 rokov 71 medailí, z toho 61 zlatých – v ankete najúspešnejší športovec a kolektív Bratislavy za rok 2018 bol ocenený ako talent roka – člen J&T Sport Team Bratislava

KAREL ŠULA ml. – atletika, ZŠ Pri kríži, 15 rokov – majster Slovenska v kategórii starší žiaci majster Slovenska vo vrhu guľou v hale i na dráhe – člen Slávie UK Bratislava

KATARÍNA PESCUKOVÁ – kanoistika, ZŠ Sokolíkova, 16 rokov – strieborná v kajakárskom šprinte na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires – členka Slávie UK Bratislava

TOMÁŠ SIVOK – cyklistika, ZŠ Pri kríži, 15 rokov – majster Slovenska kategórii starší žiaci – víťaz Slovenska pohára v cestnej cyklistike v kategórii starší žiaci

Seniori roka 2018

ŠTEFÁNIA BAJTEKOVÁ (DC 1)

FRANTIŠEK BRUNOVSKÝ (DC 4)

Čestné uznanie v oblasti športu

Čestné uznanie 2018

LUCIA KEVICKÁ

– freestylová kúzelníčka s loptou, majsterka sveta (2012), trojnásobná vicemajsterka sveta