Doprava a parkovanie 17. september 2019

ZSSK ponúka počas Európskeho týždňa mobility cestovanie vlakom s 50 % zľavou


Železničná spoločnosť Slovensko ponúka od 16. do 22. 9. 2019 v rámci Európskeho týždňa mobility (ETM, teda počas tretieho septembrového týždňa cestovanie so zľavou vo výške 50 % vo všetkých osobných vlakoch, v regionálnych expresoch aj v tatranských električkách a zubačkách (trate TEŽ + OŽ). 

„Samozrejme, chodec či cyklista nezaťažujú životné prostredie vôbec, no zároveň nie je možné chodiť pešo alebo na bicykli všade. Práve preto predstavuje na dlhšie vzdialenosti železničná doprava najekologickejšiu alternatívu cestovania.

Vymeniť auto za vlak je vždy správnym rozhodnutím a ten rozdiel je z pohľadu produkcie CO2 skutočne markantný. Vlak oproti autu usporí takmer 90 g CO2/osobokilometer, čo je ohromné číslo.

Pri spiatočnej ceste napríklad na trati Prešov – Košice tak jeden človek ušetrí takmer 6 kg CO2, medzi Trnavou a Bratislavou vyše 8 kg CO2,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Ako pripomína ZSSK, tohtoročný slogan ETM znie PREJDIME SA SPOLU! a kladie dôraz na bezpečnú chôdzu aj bicyklovanie. Mestá, ktoré podporujú pešiu chôdzu či jazdu na bicykli sú vnímané ako atraktívnejšie, s nižšími emisiami, menším preťažením a vyššou kvalitou života pre svojich obyvateľov.

Niet preto divu, že najviac cyklistov jazdí vo vyspelých štátoch, akými sú Dánsko a Holandsko. Počas ETM však máte aj vy možnosť zažiť dobrý pocit a byť prínosom pre našu planétu, pričom aj vďaka projektom zdieľaných bicyklov v mnohých slovenských mestách je to skutočne jednoduché.

(red)

Ilustr. Foto: ZSSK

Viac informácií nájdete na à https://www.slovakrail.sk/sk/tyzden-mobility.html.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter