Doprava a parkovanie 14. máj 2018

ZÁPCHY: Situácia v Lamači a v Dúbravke bola ráno našťastie pokojná, premávke pomáhajú policajti + VIDEO


(LAMAČ, rl) - V súvislosti s opravou vozovky na Hodonínskej ulici v Lamači, bola situácia v pondelok ráno (14.5. 2018 okolo 8.00 hod.) našťastie vcelku pokojná.

Jeden uzavretý jazdný pruh v smere do mesta od križovania s ulicou Pod násypom, si vyžiadal obchádzku cez lokalitu Segnáre.

Kolóny áut sa síce vytvárali už za odbočením z Hodonínskej ulice na Ulicu Pod násypom a Pod Zečákom, ale autá sa stále hýbali a postupovali ďalej.

Plynulosti cestnej premávky ráno výrazne pomáhali policajti, ktorí riadili križovatku Harmincova-Lamačská cesta a Most V. Matrku tak, aby sa kolóny v smere z Lamača minimalizovali.

To sa aj darilo. Situáciu môže ešte preveriť aj daždivé počasie.

Ak by tu policajti neboli, zápchy by boli omnoho väčšie, pretože priepustnosť križovatky zo strany Mosta V. Matrku je minimálna a cestná svetelná signalizácia sa podľa našich informácií nedá upraviť.

Ako sme Vás už informovali, v sobotu sa začala rekonštrukcia Hodonínskej ulice, hlavného tranzitného ťahu cez Lamač. Práce majú trvať približne mesiac.

Mesto kompletne vymení asfaltový povrch Hodonínskej ulice v úseku od okružnej križovatky OK 5 až po hranice Lamača s Dúbravkou.

Oprava je rozdelená do ôsmich etáp, v prvej je naplánovaná oprava úseku medzi križovatkou Janka Alexyho a ulicou Pod násypom v blízkosti železničnej stanice Lamač.

Počas opravy sa tento úsek zmení na jednosmerný v smere z mesta do Lamača. Obchádzka smerom z Lamača do mesta povedie ulicami Pod násypom, Segnáre, Pod Zečákom až po križovatku s Harmincovou ulicou.

Mestská časť začala už v stredu (9.5.), v deň oznámenia o pláne prác, informovať obyvateľov Lamača o nadchádzajúcich obmedzeniach prostredníctvom svojich komunikačných prostriedkov vrátane miestneho rozhlasu.

V oblasti tzv. starého Lamača na plánovaných obchádzkových trasách vyzvala majiteľov áut, aby si preparkovali vozidlá bežne stojace na oboch stranách už i tak úzkych ulíc.

(rl, red, tasr)

Foto a video: BK-orig. -c-

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter