Doprava a parkovanie 6. apríl 2018

Začínajú opravovať Bajkalskú ulicu, treba rátať s dopravnými obmedzeniami


V Bratislave začínajú v piatok o 19.00 h s opravou Bajkalskej ulice. Mesto dá opraviť úsek cesty v celkovej dĺžke 12,5 km jazdných pruhov.
Nový asfalt sa položí obojsmerne od Trnavskej cesty po Mlynské nivy. Ukončenie prác je naplánované na 21. mája. Informuje o tom hlavné mesto.
"Opravovať sa bude na etapy, a to nielen počas víkendov, ale aj pracovného týždňa," upozorňuje magistrát.
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v utorok (3.4.) povedal, že neskôr bude nasledovať práca Národného futbalového štadióna, ktorý opraví Bajkalskú od križovatky Bajkalská-Trnavská po križovatku Bajkalská-Vajnorská.
Mesto tento týždeň začalo s rekonštrukciou na Dolnozemskej ceste od okružnej križovatky s Panónskou po odbočku na Kutlíkovu, a to všetky jazdné pruhy v oboch smeroch.
Práce by tu mali byť ukončené v polovici mája.
Bratislava chce tento rok opraviť celkovo 100 kilometrov komunikácií za 16 miliónov eur. Sedem miliónov dá mesto zo svojho rozpočtu a deväť miliónov eur je z dotácie od štátu.
V Starom Meste sa obnoví napríklad Brnianska a Cintorínska, v Novom Meste Račianska a Odborárska, v Petržalke Dolnozemská či Mamateyova, v Rači Pri Vinohradoch a Púchovská, vo Vrakuni Hradská a vo Vajnoroch Roľnícka.
Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD.
V  úseku od Trnavskej cesty po obchodné centrum, je od piatkových večerných hodín potrebné rátať s dopravnými obmedzeniami. V tomto úseku sa začne s obnovou miestnej komunikácie.
Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. 

"Obnova sa bude realizovať po etapách a ukončená bude podľa projektu organizácie dopravy a určenia dopravného značenia v termíne do 21. mája.

Prvá etapa bude v úseku Trnavská cesta – Drieňová ulica," uviedol policajná hovorca. 

Dopravné obmedzenia budú riadne vyznačené prenosným dopravným značením alebo hliadkami dopravnej polície.

"Vodičov žiadame, aby pri prejazde uvedeným úsekom zvýšili svoju pozornosť, trpezlivosť, prípadne sa riadili pokynmi polície," uzavrel Szeiff.

(TASR)
Ilustr. foto: BK archív
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter