Doprava a parkovanie 6. júl 2018

VRAKUŇA: Po zrážke tlačil vlak auto ešte niekoľko metrov pred sebou


Dnes ráno pred šiestou hodinou došlo v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa k ďalšej nehode vlaku RegioJet a osobného auta.

 

To z doposiaľ nezistených príčin nedalo vlaku prednosť a vošlo na železničnom priecestí rovno do jeho jazdnej dráhy. Podľa dostupných informácií celá posádka auta krátko pred zrážkou opustila auta a z miesta nehody ušla.

 

Po zrážke tlačil vlak auto ešte niekoľko metrov pred sebou, pričom vozidlo kompletne zdemoloval. Železničné priecestie je pritom chránené svetelnou a zvukovou signalizáciou.

 

Na mieste sú prítomní príslušníci polície, hasiči i pracovníci záchrannej zdravotnej služby. Nikto z cestujúcich sa pri nehode nezranil, v poriadku je aj stevardka a našťastie aj náš rušňovodič.

 

Všetky vlaky RegioJet na trase Komárno - Dunajská Streda - Bratislava končia svoju jazdu už v stanici Podunajské Biskupice, ďalej do centra mesta je potrebné využiť autobusy MHD liniek 70 a 78.

 

Vlaky linky S70 nepremávajú ani v rámci mesta Bratislavy, cestujúcim z Vrakune odporúčame využiť linku 201. V autobusoch MHD platia rovnaké električenky a cestovné lístky IDS BK, ako v našich vlakoch.

 

Súčasne sa stále snažíme zohnať autobusy na náhradnú autobusovú dopravu. Pri ceste vlakmi aj v zostávajúcom úseku treba počítať s výraznými meškaniami. Všetkým cestujúcim sa spoločnosť ospravedlňuje za komplikácie.

 

Podobná nehoda, keď auto nedalo vlaku prednosť, sa na trati Bratislava-Komárno stala len tento pondelok večer. Jej následky boli tragické, zahynul pri nej 28-ročný šofér auta, ktorý vlaku RegioJet tiež nedal prednosť na železničnom priecestí.

 

Za posledné obdobie sa jedná už o desiatu podobnú nehodu na trati Bratislava-Komárno.

 

„Tri z nich boli natoľko vážne, že sme pri nich na niekoľko mesiacov museli odstaviť poškodené súpravy, pričom jednu sme museli úplne vyradiť. Žiaľ, pri jednej z nich sme prišli aj o nášho kolegu, rušňovodiča,“ uviedol hovorca RegioJet Martin Žarnovický.

 

„Vyzývame šoférov áut, aby dodržovali dopravné predpisy, pretože takéto nedbalé konanie môže viesť až tragickým následkom. Každá nehoda súčasne veľmi skomplikuje cestovanie našim cestujúcim,“ dodal.

 

(red, regiojet)

 

Ilustr. Foto: RegioJet

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter