Doprava a parkovanie 16. apríl 2018

Volkswagen Slovakia potvrdil pozíciu najväčšieho výrobcu automobilov aj súkromného zamestnávateľa


(BRATISLAVA - Devínska Nová Ves) - Rok 2017 sa vo Volkswagen Slovakia niesol v znamení rastu. Bratislavský závod narástol nielen rozlohou, ale rozrástlo sa aj produktové portfólio a počet zamestnancov dosiahol rekordnú výšku.

Spoločnosť Volkswagen Slovakia potvrdila pozíciu najväčšieho výrobcu vozidiel aj súkromného zamestnávateľa na Slovensku.

Po prvý raz v histórii sme v roku 2017 pracovali na nábehoch troch SUV vozidiel pre tri rôzne značky súčasne. Nová generácia Porsche Cayenne sa od jesene vyrába kompletne u nás.

Do portfólia sme získali aj úplne nový model Audi Q8 a úspešne sme spúšťali výrobu tretej generácie Volkswagen Touareg,” uviedol Ralf Sacht, predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia a člen predstavenstva pre technickú oblasť.

Z výrobných liniek bratislavského závodu zišlo v roku 2017 celkovo 361 776 automobilov piatich značiek. V polovici júna vyrobila spoločnosť Volkswagen Slovakia jubilejné päť miliónte vozidlo v histórii firmy.

Približne 57 % vlaňajšej produkcie tvorili SUV modely Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne. Podiel malých mestských vozidiel zo segmentu NSF – Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, ŠKODA Citigo a SEAT Mii – mal v produkcii 43-percentné zastúpenie.

Zamestnanci Volkswagen Slovakia vyrobili v Bratislave tiež 281 700 prevodoviek, v Martine 32,8 mil. komponentov a v stupavskom závode 5 600 nástrojov pre výrobu vozidiel. Spoločnosť dosiahla obrat 7,55 mld. eur a zisk pred zdanením 240 mil. eur.

Investície predstavovali za rok 2017 čiastku 368,6 mil. eur, čo v celkovom súčte od vzniku firmy v roku 1991 činí už 4,35 mld. eur. Rozšírením výroby o segment Porsche presiahla rozloha bratislavského závodu 2 000 000 m2 .

Vo Volkswagen Slovakia prebiehali nábehy troch SUV modelov pre tri rôzne značky súčasne.

V súvislosti s rastom produktového portfólia prijala spoločnosť Volkswagen Slovakia v roku 2017 ďalších 1400 spolupracovníkov a ich počet stúpol na 13 700. Volkswagen Slovakia sa o svojich spolupracovníkov stará.

Na benefity pre zamestnancov vynaložila spoločnosť 23,1 mil. eur a na kvalifikácie ďalších 10,3 mil. eur. Aj v roku 2018 spoločnosť pokračuje v náboroch, aktuálne hľadá viac než 500 ľudí do výrobnej oblasti, predovšetkým výrobných pracovníkov pre montáž, karosáreň a lakovňu.

Ponúka nástupný plat od 1 050 do 1 250 eur v závislosti od kvalifikácie. V roku 2017 dosiahol priemerný plat v spoločnosti 1 854 eur bez zarátania manažmentu. Okrem neho môžu spolupracovníci využívať aj široký sociálny program vrátane zmluvnej dopravy, ubytovania či ďalších finančných aj nefinančných benefitov.

V roku 2018 plníme záväzky priviesť úspešne do cieľa Volkswagen Touareg tretej generácie, ktorý sa u nás vyrába už 16 rokov, ako aj úplne nový model Audi Q8. Pri rozhodovaní o nových produktoch chceme byť na tej najlepšej štartovacej pozícii, aby sme vedeli zabezpečiť stabilné pracovné miesta a boli konkurencieschopní,“ uzavrel Ralf Sacht.

(red, vw)

Foto: Volkswagen

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter