Doprava a parkovanie 21. február 2022

V tuneli Sitina vymenia centrálny riadiaci systém, uzavrú ho na 54 hodín


V bratislavskom diaľničnom tuneli Sitina vymenia centrálny riadiaci systém (CRS). Vyžiada si to jeho úplnú uzáveru na 54 hodín, a to od piatka (25. 2.) od 22.00 do pondelka (28. 2.) do 4.00 h. Upozorňuje na to Národná diaľničná spoločnosť (NDS) s tým, že osobné autá i nákladná doprava budú presmerované na obchádzkové trasy.

Hlavná obchádzková trasa

Hlavná obchádzková trasa pre tranzitnú nákladnú aj osobnú dopravu bude viesť cez Mlynskú dolinu, Patrónku a Lamačskú cestu. "Navrhli sme aj alternatívnu obchádzku pre osobné autá cez Botanickú, Karloveskú a Harmincovu. Túto trasu odporúčame Bratislavčanom, predovšetkým obyvateľom Dúbravky, Lamača a Devínskej Novej Vsi," informovala TASR hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Možná obchádzka pre osobnú dopravu v smere z Malaciek (Česka) do Bratislavy môže viesť aj cez výjazd Lamač, Bory Mall a následne pokračovaním po ceste 505, Agátovej, Saratovskej, Karloveskej, Botanickej s následným napojením na diaľnicu D2 Most Lanfranconi.
Podstatou CRS je riadenie všetkých technologických zariadení, ako aj kontrola nad nimi. Súčasný systém je inštalovaný a prevádzkovaný od otvorenia tunela v roku 2007 a bol podľa diaľničiarov pravidelne servisovaný a upgradovaný.

"Dôležitá je však modernizácia a cieľom výmeny je aj implementácia nových technických predpisov.

Nový CRS bude otvoreným systémom s možnosťou ľubovoľného rozširovania, bez potreby generálnej výmeny v budúcnosti," spresnila Žgravčáková. Výmena systému bude stáť 596.045 eur bez DPH

TASR, foto: NDS

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter