Doprava a parkovanie 31. máj 2018

V júni pribudnú z Bratislavy tri nové pravidelné letecké linky


Letisko M. R. Štefánika očakáva podľa počtu naplánovaných dovolenkových charterových letov najlepšiu dovolenkovú sezónu v celej svojej histórii.

Historicky rekordnú letnú sezónu zaznamenalo už vlani, počet nahlásených charterových letov však tento rok ešte stúpol o 37 % na vyše 2 500 letov.

Od júna sa začína hlavná letecká dovolenková sezóna. Len v júni pritom pribudnú z  Bratislavy 3 úplne nové pravidelné letecké linky. Informuje o tom Bratislavské letisko.

Už v piatok 1. júna poletia cestujúci z Bratislavy prvýkrát novou pravidelnou linkou spoločnosti Ryanair do Eindhovenu v Holandsku.

Od 13. júna pribudne nová sezónna pravidelná linka do Katánie na Sicílii (Smartwings) a od 28. júna bude spustená nová pravidelná linka do Dalamanu v Turecku (Ryanair),“ vymenoval nové pravidelné linky predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

 

V júni otvorí z Bratislavy 12 sezónnych pravidelných liniek aj letecká spoločnosť Smartwings, a to na ostrovy Rodos, Kréta, Zakyntos, Cyprus, Malta, Korfu, Malorka, do talianskych letovísk Olbia, Katania, Lamezia Terme, pribudnú aj linky do Burgasu či Malagy.

Smartwings prevádzkuje sezónne pravidelné linky každoročne v letnom období od júna do októbra a je možné zakúpiť si na ne i samostatnú letenku na webovej stránke Smartwings.com

 

„Najviac nepravidelných dovolenkových charterových letov je naplánovaných z Bratislavy do Antalye v Turecku a späť, a to až 903.

Nasleduje Hurghada v Egypte, Monastir v Tunisku, Burgas v Bulharsku, egyptské letovisko Marsa Alam, grécky Solún, Podgorica v Čiernej Hore či Heraklion na Kréte,“ doplnil Jozef Pojedinec.

(red, bts)

Obrázok:bts

Prehľad nepravidelných dovolenkových charterových destinácií

 

Letecký dopravca

Destinácia

 

 

Air Malta

Malta

 

AlMasria Universal Airlines

Hurghada

 

AMC Airlines

Hurghada, Marsa Alam

 

 

AtlasGlobal Airlines

Antalya

 

Bulgarian Air Charter

Burgas

 

Corendon Airlines

Antalya

 

Ellinair

Thessaloniki/Solún

 

 

Montenegro Airlines

Podgorica

 

 

Tailwind Airlines

Antalya

 

Travel Service Slovensko/Smartwings

Alicante, Almeria, Antalya, Barcelona, Boa Vista, Bodrum, Burgas, Dalaman, Kagliari, Korfu, Heraklion, Hurghada, Izmir, Kavala, Kefallinia, Kos, Lamezia Terme, Marsa Alam, Monastir, Oujda, Patras, Rodos, Sal, Salalah, Tel Aviv, Thessaloniki, Tirana

 

Tunisair

Djerba, Monastir

 

Turkish Airlines

Antalya

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter