Doprava a parkovanie 20. október 2019

V Ivanke pri Dunaji bude nové parkovisko pri vlakovej stanici


Nové záchytné parkovisko v Ivanke pri Dunaji zlepší dochádzanie vlakom do Bratislavy.

Výstavbu, ktorá bude trvať pol roka, dnes slávnostne odštartoval minister dopravy a výstavby SR. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.  

Arpád Érsek spolu so zástupcami Železníc Slovenskej republiky. Projekt je spolufinancovaný z fondov Európskej únie v Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra.

„Narastá počet ľudí, ktorí denne cestujú do hlavného mesta ekologicky, čiže po železnici. Tento trend prináša so sebou aj nutnosť prispôsobovať tomu vlaky, stanice, ale najmä plochy na odstavenie áut, aby ľudia nemuseli parkovať v poli.

Ivanka je po Pezinku ďalším záchytným parkoviskom, ktoré zaplatíme z eurofondov. V takýchto projektoch budeme pokračovať, pretože nie je iný spôsob ako odľahčiť preplnené cesty a šetriť životné prostredie,“ povedal pri slávnostnom odovzdaní staveniska A. Érsek.

Kapacita parkoviska bude 158 parkovacích miest  a 80 stojanov na bicykle, plocha bude osvetlená a monitorovaná kamerovým systémom.

Prichádzajúci budú informovaní o časoch najbližších odchodoch vlakov na vizuálnej tabuli.

ŽSR podpísali zmluvu o dielo so zhotoviteľom, podľa ktorej bude výstavba parkoviska stáť 1,7 milióna eur. Motoristi sa môžu tešiť na parkovanie v kultúrnych podmienkach od apríla budúceho roku.

Podobné parkovisko stavajú v Pezinku a plánujú ho sprístupniť už v novembri. Ďalšie  záchytné parkoviská financované z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra sa pripravujú v Nových Košariskách a Zohore.

V okolí hlavného mesta vznikli v poslednom čase aj prestupné dopravné terminály vo Svätom Jure a Malackách, ktoré prepájajú autobusovú a železničnú dopravu a tiež poskytujú možnosti parkovania osobných áut a bicyklov.

(red)

Foto: MDaV SR

1 komentár
ODPOVEDAŤ Marek | 20. 10. 2019, 13:12

Najdolezitejsie parkovisko medzi dialnicou a zeleznicnou stanicou Vajnory sa kedy bude robit? Elektrickovu trat treba predlzit o 2 km zo Zlatych pieskov na stanicu a ludia z vlaku aj z aut prichadzajucich hufne do Bratislavy mozu prestupit na elektricky do ostatnych mestskych casti Bratislavy. Uz sa o tom tolko naslubovalo, ale stale sa nic nedeje a uz ani nepise.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter