Doprava a parkovanie 4. december 2018

V Dúbravke v pondelok zrazila električka muža, utrpel ťažké zranenia


V bratislavskej mestskej časti Dúbravka došlo v pondelok (3.12.) večer, v blízkosti zastávky MHD J. Alexyho, k zrážke električky MHD a 50-ročného muža.

Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Vodička električky mala podľa polície spozorovať muža v čiernom oblečení, ktorý kráčal oproti električke stredom koľajiska.

"Pre krátku vzdialenosť však aj napriek výstražnému zvukovému znameniu a brzdeniu nedokázala zrážke s osobou zabrániť," spresnil Szeiff. 

Muž utrpel ťažké zranenia, záchranári ho previezli do jednej z bratislavských nemocníc.

Dychovou skúškou sa prítomnosť alkoholu v dychu vodičky električky nepotvrdila. Polícia sa nehodou a vyšetrovaním ďalších okolností ďalej zaoberá.

Ako Bratislavský kuriér informoval Dopravný podnik a.s., vodička električky premávala po ulici M. Sch. Trnavského v smere jazdy na konečnú Pri kríži.

Približne 100 metrov pred križovatkou s Alexyho ulicou sa v strede koľajiska pohyboval chodec, ktorý išiel smerom na Saratovskú ul.

V čase keď vodička električky míňala oproti idúcu električku došlo k stretu ľavej prednej časti vozidla  s chodcom, ktorý sa v tom čase nachádzal medzi oboma vozidlami. 

Pre krátku vzdialenosť už žiaľ vodička električky nedokázala zrážke zabrániť.

 Udalosť je v štádiu riešenia políciou a zaobišla sa bez zranenia cestujúcej verejnosti.

(tasr, rl)

Ilustračná fotografia: Archív BK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter