Doprava a parkovanie 15. august 2019

TYRŠOVO NÁBREŽIE: Dobrá zvesť o Bratislave sa zrejme šíri aj medzi zahraničnými karavanistami


(Bratislavský kuriér, komentovaná správa, rl) - Zdá sa, že dobrá zvesť o Bratislave a jej pohostinnosti, sa čoraz viac rozširuje aj medzi zahraničnými karavanistami.  

 

Na Tyršovom nábreží sme v utorok 13. augusta popoludní narátali 35 karavanov, zväčša z Talianska.

 

Ale pri Dunaji s krásnym výhľadom na bratislavské dominanty, parkovali aj karavanisti z Nemecka, Francúzska, Česka a ďalších štátov Európy.

 

Dokonca dve vozidlá boli z Veľkej Británie (na obr.).

 

Veríme, že hlavné mesto a najmä jeho primátor, bude k týmto návštevníkom veľkorysý, aby potvrdil chýr o pohostinnej a tolerantnej Bratislave.

 

Na jednej strane môže Bratislavčanov tešiť záujem zahraničných turistov o naše mesto, na druhej strane, by zrejme v iných krajinách, karavanisti za takýchto podmienok na nábreží  parkovať nemohli.

 

Ale Tyršovo nábrežie je možno jednou z posledných bášt slobodného parkovania, pohybu a kultúrno-spoločenských aktivít, pretože všade inde sa na Bratislavčanov chystajú poplatky a obmedzenia.

 

Veríme, že magistrát nájde vhodné riešenie aj pre tých turistov, ktorí prichádzajú do Bratislavy a chcú si užiť jej krásu a jedinečnosť na brehu Dunaja aj takýmto spôsobom.

 

Mestu navrhujeme, aby túto záplavovú (nielen parkovaciu) plochu čiastočne upravilo (vylepšilo) a ponechalo možnosť (nielen) tisíckam Bratislavčanov,

 

ktorí sem prichádzajú autami aj s rodinami, slobodne si vychutnať mestskú pláž, neďaleký Sad Janka Kráľa, či centrum hlavného mesta.

 

Navyše, lokalita sa stala atraktívnou ako zázemie pre zaparkovanie áut po zavedení električky do Petržalky, či po rozšírení cyklotrás do širokého okolia.

 

Parkovacie zázemie je vhodné aj pri plánovaných výletoch loďami a pod.

 

Úpravy sú ale podľa nás potrebné, pretože lokalita od Starého mosta až po mestskú pláž je v značne zanedbanom stave.

 

V bezprostrednom susedstve, hneď za Starým mostom, smerom k Mostu Apollo, pripravuje skupina JTRE projekt novej štvrte pod názvom Nové Lido. (kresba novelido.sk)

Zrejme aj tomuto investorovi by mohlo záležať na tom, aby mal v susedstve kultivované prostredie, pretože množstvo ľudí,

 ktorí na Tyršovom nábreží zaparkujú a ktorí sa tam zdržiavajú, to odtiaľ na Nové Lido nebudú mať ďaleko....

 (rl)

Foto: Br. Kuriér

O téme sme v minulosti písali tu aj tu

Niečo málo o Tyršovom nábreží

V 80. a 90. rokoch 20. storočia sa tu nachádzal Lunapark, začiatkom 21. storočia bol odstránený a odvtedy sa nábrežie používa na kultúrne-spoločenské a rekreačné akcie.

Pretože nábrežie je záplavové územie, neuvažuje sa o novom sprevádzkovaní zábavného parku na tomto území, nábrežie sa má naďalej využívať na kultúrno-spoločenské akcie.

Každoročne je počas leta na nábreží mestská pláž, ktorá si počas trinástich rokov existencie už našla svojich priaznivcov.

Napíšte nám viac o Tyršovom nábreží, o vašich skúsenostiach, či o vašej minulosti v tejto lokalite. Ďakujeme

1 komentár
ODPOVEDAŤ Lubo | 17. 8. 2019, 01:13

Jasné, že sa šíri - veď máme internet. Tam si prečítajte aj recenzie od karavanistov samotných - napríklad o tom, koľkým pod Starým mostom vykradli obytné auto, ukradli bicykle atď. talianska databáza: https://www.camperonline.it/sosta-camper/aree-di-sosta/slovacchia/parcheggio-danubio/23193 nemecká databáza: https://www.campercontact.com/de/slovakei/trnava/bratislava/44328/parking-danubio https://www.park4night.com/lieu/45382//bratislava-10a-viedensk%C3%A1-cesta/slovakia/

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter