Doprava a parkovanie 22. november 2017

Ružinov upozorňuje vodičov na viaceré zmeny v doprave v Prievoze


Vodičov prechádzajúcich cez lokalitu Prievoz v bratislavskom Ružinove čakajú od stredy (22.11.) viaceré dopravné obmedzenia.

Tie súvisia s projektom organizácie dopravy schváleným magistrátom v septembri tohto roka a týkajú sa zmeny dopravného značenia a maximálnej povolenej rýchlosti.

Informovala hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.

Po novom tak v území ohraničenom Mierovou, Telocvičnou, Sysliou, Gruzínskou a Hraničnou ulicou bude platiť maximálna povolená rýchlosť 30 km/h.

Upozorňovať na to bude nové zvislé dopravné značenie. Ním bude taktiež zakázaný vjazd nákladných vozidiel, s výnimkou dopravnej obsluhy.

"Zároveň bude odstránené zvislé dopravné značenie na križovatkách Syslej ulice s Rovnou, Konopnou a Kláštornou ulicou," doplnila Šebová.

Vzniknú tým neriadené križovatky s pravidlom prednosti v jazde pre vozidlá prichádzajúce sprava.

Mestská časť (MsČ) podľa hovorkyne plánovala pôvodne v Prievoze viaceré ulice zjednosmerniť. Napriek rokovaniam s obyvateľmi sa jej nepodarilo nájsť riešenie, ktoré by bolo prijateľné pre všetkých.

Jedným z problémov, na ktorý poukazovali obyvatelia, bolo pritom skracovanie si cesty nákladných áut cez Prievoz na diaľnicu.

"Práve tomuto by malo predísť zníženie rýchlosti a aj zákaz vjazdu nákladných áut do tejto lokality," dodala Šebová.

(TASR)
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter