Doprava a parkovanie 27. august 2018

RegioJet spúšťa nový vlak z Bratislavy cez Brno do Prahy


Spoločnosť RegioJet oznámila, že od 2. septembra začína spájať vlakom 4x denne v každom smere,Brazislavu s Prahou.

Za prvý polrok 2018 prepravili žlté vlaky na Slovensku, v Čechách a v Rakúsku celkovo 4,5 milióna cestujúcich. Medziročne ide až o 23 % nárast.

RegioJet de, podľa vyjadrenie spoločnosti, pripravuje na ďalší nápor cestujúcich, od začiatku školského roka preto pridáva nové spoje a nasadzuje ďalšie vozne, ktorými by mohol posilniť súčasné súpravy.

Od nedele 2. septembra uvedie do prevádzky nový vlak, ktorý bude každý deň spájať Bratislavu s Brnom, Pardubicami a Prahou.

Dopravca tým podľa vlastného vyjadrenia reaguje na časté podnety cestujúcich, ktorí si želali pridať pohodlné spojenie vlakmi RegioJet, ktoré by odchádzalo z Bratislavy v ranných hodinách a späť by sa vracalo až večer.

Nový vlak bude ideálny na služobné cesty, dochádzanie do škôl a aj pre turistov.

Nový vlak bude z Bratislavy vychádzať každé ráno o 8:47 a do Prahy príde o 12:42. V opačnom smere z Prahy bude vychádzať až podvečer o 17:21 a do Bratislavy sa vráti o 21:12. Jazda bude trvať 3 hodiny a 51 minút.

Podľa dopravcu, nové spojenie bude ideálne pre cestujúcich, ktorí cestujú na služobné cesty či denne dochádzajú za školou do Českej republiky.

Okrem týchto vlakov ponúka RegioJet aj skoré ranné spojenie Bratislavy a Prahy, ktoré vychádza zo Slovenska už o 5:45.

Vďaka rozšíreniu počtu spojov sa otvárajú možnosti aj turistom zo Slovenska, ktorí si môžu urobiť jednodenný výlet do Prahy.

Medzi príchodom prvého a odchodom posledného vlaku RegioJet do Bratislavy budú mať na spoznanie českého hlavného mesta takmer 8 hodín.

RegioJet zaznamenal 23 % nárast počtu prepravených cestujúcich.

RegioJet prepravil počas prvého polroka 2018 svojimi vlakmi na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku takmer 4,5 milióna cestujúcich. Medziročne tak jeho služby využilo skoro o milión cestujúcich viac.

Ide o masívny dvojciferný nárast až o 23 %. V rovnakom období počas minulého roka prepravil svojimi vlakmi 3,6 milióna cestujúcich.

(red)

Foto: RegioJet

1 komentár
ODPOVEDAŤ Martin | 27. 8. 2018, 11:18

To uz aky blb pisal tento clanok a nevie si ho po sebe ani precitat. Tolko chyb

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter