Doprava a parkovanie 15. jún 2022

Pribudne ďalšia zóna v rámci regulovaného parkovania


 Bratislavský parkovací asistent (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíril o ďalšiu ružinovskú lokalitu, a to Nivy v časti Svätoplukova – Košická. Po novom v tejto lokalite nezaparkuje počas pracovných dní od 14.00 h do 6.00 h nikto, kto nie je zaregistrovaný v systéme PAAS. Držitelia rezidentských kariet môžu parkovať neobmedzene, nerezidenti si za parkovanie v danom čase zaplatia 1,50 eura za hodinu.  

"Od 15. júna je v tejto lokalite možné parkovať cez pracovné dni od 14.00 h do 6.00 h len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného," konštatuje hlavné mesto na sociálnej sieti

Prvými troma lokalitami, kde začal od 10. januára systém platiť, boli Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Od 23. marca je zaradená lokalita Starý Ružinov-východ, od 3. mája lokality Starý Ružinov-západ a zóna 500 bytov.

Od 25. mája je systém rozšírený o zónu Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste, v tomto prípade ide o iný čas regulácie, na niektorých uliciach aj o inú výšku hodinového parkovného.

V júni je v pláne zapojenie časti Košická – Miletičova – Prievozská a na prelome júna a júla Ružová dolina (obe v Ružinove).

TASR, ilustračná foto: TASR

1 komentár
ODPOVEDAŤ Jozef | 23. 6. 2022, 12:21

Odkedy platí spoplatnené parkovanie pri hlavnej stanici, nastali veľké problémy s parkovaním v ich neplatenom okolí. Napríklad nad hlavnou stanicou smer kalvária pribudlo veľké množstvo áut čo tam nikdy neboli a domáci obyvatelia už nemajú kde parkovať !!! Dakujeme za obmedzenia a zničený život :(((

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter