Doprava a parkovanie 1. marec 2018

Polícia: Za posledné dva týždne stála vodiča rýchla jazda už 1200 eur


Bratislavskí policajti v utorok (27.02.) krátko pred 21.00 h zaznamenali v úseku diaľnice D2 jazdu vodiča idúceho rýchlosťou 182 km/h.

Šofér na mieste, kde je najvyššia dovolená rýchlosť 90 km/h, prekročil rýchlosť o 92 km/h. TASR informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

 "Prostredníctvom meracieho prístroja zaznamenali vodiča motorového vozidla značky BMW, ktorý rýchlosťou 182 km/h prechádzal po Moste Lafranconi, smerom od tunela Sitina do mestskej časti Bratislava – Petržalka," povedala Mihalíková.

Za nebezpečnú jazdu, ktorou podľa polície 38-ročný vodič ohrozoval nielen svoj život, ale aj život a zdravie ďalších účastníkov cestnej premávky, mu policajti uložili blokovú pokutu vo výške 800 eur.

Strážcovia zákona následne zistili, že šoférovi bola za rýchlu jazdu už 14. februára uložená bloková pokuta vo výške 400 eur.

"Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave opätovne apeluje na vodičov, aby aj napriek dobrým vlastnostiam motorových vozidiel s vysokým výkonom motora rešpektovali pravidlá cestnej premávky a rýchlosť jazdy za každých okolností prispôsobili predpísanej rýchlosti," dodala Mihalíková.

(TASR)
foto: polícia
1 komentár
ODPOVEDAŤ johan | 3. 3. 2018, 05:36

Na pirátov apel a ani pokuty neplatia, preto je ich nutné z cestnej premávky vyradiť. Čo takto zásada 3 X a dosť. Ak to predpisy neumožňujú, treba ich zmeniť. Je to v ich vlastnom záujme ale aj v záujme ostatných účastníkov cestnej premávky.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter