Doprava a parkovanie 17. február 2018

Polícia: V priebehu hodiny a pol chytila štyri autá na hrádzi bez povolenia


V priebehu predpoludnia, vo štvrtok 15. februára, kontrolovali policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, v spolupráci s Vodnou strážou kontrolu, pohyb vozidiel po Dunajskej hrádzi v Petržalke.

V čase medzi ôsmou hodinou a pol desiatou, zaznamenali jazdu štyroch osobných motorových vozidiel, ktoré podrobili kontrole.

Ani jedno z kontrolovaných vozidiel nemalo písomné povolenie na jazdu po vodnej stavbe.

Zistené priestupky na hrádzi, ktorá nie je komunikáciou podľa zákona o cestnej premávke, ale vodnou stavbou podľa zákona o vodách, boli postúpené na prejednanie vecne a miestne príslušnému správnemu orgánu.

Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave bude v spolupráci s Vodnou strážou vo vykonávaní pravidelných kontrol naďalej pokračovať.

V tejto súvislosti polícia upozorňuje vodičov, že po vodnej hrádzi môže jazdiť správca vodného toku, orgán štátnej správy a vozidlá na základe písomného povolenia na jazdu po hrádzach Dunaja a Vodného diela Gabčíkovo.

(pz, red)

Foto: polícia

3 komentáre
ODPOVEDAŤ Oto | 21. 2. 2018, 08:53

Chodievam na petrzalsku hradzu velmi casto a v roznych casoch, aj skoro rano ale aj tesne pred zotmenim. Jazda vozidiel po korune hradze je v niektore dni naozaj problem a stava sa mi - hlavne rano - ze v priebehu pol hodiny ma predbehne alebo minie aj 4-5 vozidiel, casto iducich aj 60 a viac km/hod. Znacky zakazujuce vjazd na hradzu su pravidelne odstranovane, mestsku policiu aktualny stav nezaujima, pred tromi rokmi vybudovane hydraulicke zabrany este nefungovali ani jeden den.... Kontrola policie aj kazdy den by bola fajn, je ale z logickeho hladiska nerealna.

ODPOVEDAŤ Rendy | 19. 2. 2018, 19:52

Drzosť ľudí nepozná hranice

ODPOVEDAŤ Martin | 18. 2. 2018, 19:13

Častejšie návštevy by ste mali mať na tej hrádzi. Štátna kasa by sa naplnila o veľa skôr.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter