Doprava a parkovanie 1. február 2022

Obyvateľov Petržalky obťažuje hlasné trúbenie vlakov


Hlasné trúbenie vlakov na železničnej stanici v bratislavskej Petržalke je dočasné, ubezpečuje mestská časť (MČ). Reaguje tak na mnohé podnety a otázky od obyvateľov z posledných dní, týkajúce sa mimoriadne hlasného a v porovnaní s minulosťou aj častého trúbenia vlakov. Súvisí to s poruchou zabezpečovacieho zariadenia železničného priecestia, ku ktorej došlo koncom minulého týždňa.

Miestni obyvatelia si musia dočasne zvyknúť na hluk

V týchto situáciách musia vlaky cez nezabezpečené priecestia jazdiť na tzv. "OP rozkaz", čo znamená "rozkaz na opatrnú jazdu". "Ide o mimoriadny režim, keď sú rušňovodiči povinní zvýšiť pozornosť a pred priecestím znížiť maximálnu rýchlosť na desať kilometrov za hodinu. Na danej trase sa nachádzajú tri priecestia a súčasťou dočasného opatrenia sú aj hlasné zvukové signály vlakov v podobe trúbenia," tlmočí samospráva odpovede železníc.

Mestská časť v tejto súvislosti preto obyvateľov i návštevníkov železničnej stanice a jej okolia prosí o trpezlivosť. "Po realizácii opráv a preskúšaní ich správneho fungovania hluk aj obmedzenia opäť zmiznú," podotýka mestská časť. Verí, že sa tak stane už čoskoro

K poruche zabezpečovacieho zariadenia železničného priecestia došlo 27. januára po 22.00 h. Spojené je s tým odrieknutie viacerých vlakových spojení.  

TASR, foto Petržalka

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter