Doprava a parkovanie 29. apríl 2020

Obnova karloveskej radiály si vyžiada zmeny MHD i dopravné obmedzenia


Posledná etapa modernizácie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave si vyžiada viaceré zmeny v prevádzke MHD a dopravné obmedzenia.

Práce na najdlhšej a najkomplikovanejšej časti trate od tunela po Molecovu spustia v sobotu 2. mája.

V úseku bude kompletne vylúčená električková doprava a spojenie do mestských častí Karlova Ves a Dúbravka bude riešené náhradnou autobusovou dopravou.

V rámci stavebných prác sa budú vymieňať koľajnice, upravovať koľajový zvršok a spodok.

To si vyžiada aj viaceré dopravné obmedzenia pre individuálnu automobilovú dopravu. "Obmedzenia by mali trvať do septembra, keď má byť Karlovesko-dúbravská radiála kompletne zmodernizovaná," informoval TASR hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Zmeny premávky MHD sa dotknú električiek číslo 4 a 9. Tie budú obsluhovať spojenie medzi Zlatými pieskami a centrom mesta, respektíve medzi Ružinovom a centrom mesta.

Prestupný bod na náhradnú autobusovú dopravu v smere do Karlovej Vsi a Dúbravky bude na Námestí Ľudovíta Štúra a na Šafárikovom námestí.

"Linka číslo 4 v smere zo Zlatých pieskov, respektíve zo Železničnej stanice Nové Mesto bude skrátená po okruh Kamenné námestie – Slovenské národné divadlo (SND) – Námestie Ľ. Štúra – Šafárikovo nám. – Kamenné námestie– smer Nové Mesto.

Skrátená bude aj linka číslo 9 v smere z Ružinova, ktorá bude z Námestia SNP pokračovať k SND – Námestie Ľ. Štúra – Šafárikovo námestie – Námestie SNP – smer Ružinov," spresnil Bubla.

Spojenie s Dlhými dielmi zabezpečí náhradná autobusová linka X33 od novej budovy SND cez Molecovu a na Dlhé diely v smere Kuklovská.

Náhradná autobusová linka číslo X5 nahradí električkovú dopravu v smere do Dúbravky od novej budovy SND cez Molecovu až do Dúbravky Pri kríži. Linka 32 bude mať posilnený interval na 7,5 minúty v rannej špičke a 15 minút od dopoludnia do večera. Linky 33 a 133 budú nahradené linkou X33.

"Náhradné autobusové linky X5 a X33 budú medzi centrom mesta a Molecovou premávať s celodenným kombinovaným intervalom tri až štyri minúty, čím zachováme súčasný interval električkových liniek 4 a 9. Linka X5 medzi Molecovou a Dúbravkou a linka X33 medzi Molecovou a Dlhými dielmi budú od Molecovej pokračovať so 7,5-minútovým intervalom," uviedol Bubla.

Automobilová doprava bude vedená v jednom jazdnom pruhu v úseku od tunela po Molecovu v smere do Karlovej Vsi, a v smere do centra mesta v úseku za mostom Lafranconi po River park. Pre rekonštrukcii trate bude na Karloveskej vylúčené ľavé odbočenie z mesta na Molecovu smerom na Dlhé diely.

Automobily aj autobus X33 budú električkovú trať prechádzať na úrovni bývalej zastávky Jurigovo námestie, vrátia sa naspäť ku križovatke na Molecovej a na Dlhé diely budú pokračovať pravým odbočením. 

"Vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré od soboty vzniknú na nábreží a pri križovatke Karloveská a Molecova, odporúčame vodičom z Dúbravky vyhnúť sa Karloveskej ulici a na spojenie s centrom mesta využiť Harmincovu a Janka Alexyho," vyzval Bubla.

(TASR)
Foto: Archív/Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter