Doprava a parkovanie 13. november 2017

Obmedzenie premávky na Devínskej ceste bude trvať ešte mesiace


Pravdepodobne do leta bude obmedzená premávka na Devínskej ceste kvôli nebezpečenstvu padania skál zo svahu nad cestou. Inžiniersko-geologický prieskum a projekt sanácie skalného zrútenia ukázal, že regulácia dopravy v tejto lokalite je nevyhnutná až do skončenia sanačných prác s ohľadom na majetok a životy obyvateľov žijúcich v danej mestskej časti.

Ako nás ďalej aktuálne informoval magistrát hlavného mesta, samotná sanácia skalného zrútenia by sa mala začať realizovať na jar budúceho roka, v závislosti od schválenia žiadosti, ktorú mesto podalo na Environmentálny fond dňa 25. októbra 2017. Magistrát pripomína, že začiatkom apríla tohto roka, bola na dotknutom úseku vyhlásená imoriadna situácia, na základe ktorej dalo mesto vypracovať inžiniersko-geologický prieskum a projekt sanácie skalného zrútenia.

Svah nad frekventovanou Devínskou cestou v Bratislave sa opäť ozval 5. apríla, keď sa zrútilo k okraju vozovky niekoľko veľkých kusov skál. V mieste zrútenia potom pribudli betónové zvodidlá a prenosné svetelné značenie. Cesta je prejazdná v jednom jazdnom pruhu.


Aprílový zosuv skál nebol prvým, už v septembri 2014 sa zosunula zemina a blato do priestoru medzi ulicou Nad Sihoťou a Devínskou cestou. Dĺžka zosuvu bola vtedy 15 metrov. Práce na sanácii sa začali 4. apríla 2016 a ukončili ich 24. augusta toho istého roku. Náklady dosiahli takmer 134.000 eur, z čoho viac ako 100.000 eur išlo z Environmentálneho fondu, zvyšok zaplatilo mesto zo svojho rozpočtu. V rámci sanácie sa zabezpečil zosunutý svah, opravil sa poškodený lesný chodník Nad Sihoťou, ako aj priľahlá komunikácia.(bak, foto BK, TASR) 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter