Doprava a parkovanie 11. máj 2018

Neuveriteľné! V Lamači ide mesto opravovať práve dokončenú cestu. Vodičov čaká opäť hra nervov...


Hlavné mesto ešte poriadne nespustilo nové semafory na križovatke Hodonínska - Vrančovičova, ktoré sa začali budovať v októbri 2017 a Lamač už opäť vytrápi motoristov v nasledujúcich týždňoch. V sobotu 12. mája sa podľa oznámenia Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy má začať rekonštrukcia Hodonínskej ulice, hlavného tranzitného ťahu cez Lamač.

Mestská „tragikomédia“ s tichým súhlasom obce

V tejto súvislosti MČ Lamač vyzýva na svojej stránke obyvateľov k trpezlivosti a preparkovaniu vozidiel do dvorov a na odľahlé ulice. To znamená, že rekonštrukcia tohto úseku plánuje presmerovať hlavný tranzitný ťah dovnútra obce, na tesné uličky, už beztak preplnené domácimi. Nehovoriac o tom, že Lamač leží v tzv. lieviku, čiže i tak všetci skončia v jednom vyústení.  

„V októbri minulého roku začali rekonštruovať križovatku Vrančovičová - Hodonínska v Lamači za 850 000 eur. V novembri odkázal primátor Nesrovnal Lamačanom, že križovatka bude odovzdaná do Vianoc. Realita je taká, že už niekoľko mesiacov sa na tejto križovatke nič nerobí. Ľudia čakajú na spoje MHD na improvizovaných zastávkach ako na najzaostalejšej dedine. Tento 8-mesačný stav sa zhorší v týchto dňoch, pro rozsiahlej rekonštrukcii cesty naprieč celým Lamačom,“ uviedla lamačská poslankyňa Gabriela Bizoňová a dodala, že tento dopravný chaos, ktorý tu máme, je spôsobený aj tým, že magistrát, mestská časť, ale aj developeri, ktorí by mali výrazne prispievať do riešenia dopravy, nekomunikujú.

.   
Pripravte sa na 8. etáp obmedzení

Mesto v rámci tohtoročných naplánovaných opráv magistrátnych komunikácií kompletne vymení asfaltový povrch Hodonínskej ulice v úseku od okružnej križovatky OK 5 až po hranice Lamača s Dúbravkou. Oprava je rozdelená do ôsmich etáp, v tej prvej je naplánovaná oprava úseku medzi križovatkou Janka Alexyho a ulicou Pod násypom v blízkosti železničnej stanice Lamač. V rámci opráv budú zvislým dopravným značením vyznačené obchádzkové trasy po uliciach Rajtákova, Segnáre, Pod Zečákom, Pod násypom a Most V. Matrku.

Ide sa opravovať čerstvo opravené! Bude vyvodená zodpovednosť za plytvanie verejnými zdrojmi?   

Netreba spomínať mediálne rezonujúce tendre mesta na verejné osvetlenie, zimnú údržbu, kauza OLO a pod. Stačí sa pozrieť o pár dní z okna, kde budú robotníci pravdepodobne odstraňovať práve ten asfalt, ktorý tak prácne pokladali vyše 6 mesiacov. “Na poslednom miestnom zastupiteľstve sme boli informovaní, že sa bude frézovať aj povrchový asfalt na tejto novo vybudovanej križovatke Vrančovičova - Hodonínska. Znamená to, že sa odstráni nedávno položený asfalt a položí nový v celom úseku cesty Hodonínska vrátane tejto križovatky. Pýtam sa, kto je zodpovedný za toto nehospodárne nakladanie s financiami mesta. Spomínaná križovatka mohla byť riešená počas tejto rekonštrukcie a mohlo sa ušetriť niekoľko stotisíc eur z vreciek Bratislavčanov,“ dodala Bizoňová.

 

 (TASR, bak)

 Foto: Archív BK

 

3 komentáre
ODPOVEDAŤ Lamacan | 13. 5. 2018, 07:55

Opat obmedzenie na uz obmedzenom useku!? Vymena noveho asfaltu za este novsy. Koordinacia prac, setrenie prostriedkov magistratu a mestskej casti Lamac je asi jedno. Pan Šramko netreba byt starostom len 2 mesiace pred volbami. Pan Šramko preco sa na ul. Vrančovičova neurobil obycajna kruhova krizovatka?! Ale to by asi bola premavka plynula a to nechceme vsak. Pan Šramko Nezabudame !!!

ODPOVEDAŤ Lamačan | 12. 5. 2018, 23:11

Im šibe? 8 mesiacov robiť jednu križovatku ktorá mala byt dávno hotová za 850 000!? A ešte idu vyberať novo položený asfalt? Tu sme asi v nejakom cirkuse a zase sa niekto len pekne nabalil, gratulujem starostovi a ostatným !!

ODPOVEDAŤ jurik | 11. 5. 2018, 19:43

Tu zrejme nejde o to, že to bude dokončené a odovzdané pre občanov,ale kedy to bude dokončené a odovzdané.........na jesen 2018 tesne pred volbami ,aby občania nezabudli koho treba voliť.....

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter